Reklama
Loading...
Reklama

Jedna sezóna a tři góly k tomu. To je bilance útočníka Michaela Krmenčíka, který před rokem odcházel za novou výzvou do belgických Brugg, ale jeho cesta vlastně skončila dříve, než začala. Po nepovedené sezóně a příchodu Base Dosta musela přijít změna v podobě hostování. Krmenčíka se ujal řecký PAOK.

Snad každý si pamatuje Michaela Krmenčíka, střelce, který táhl Viktorii Plzeň za tituly a dokázal vstřelit 16 gólů v lize za sezónu. Jeho kvality v tuzemské lize mu rozhodně nelze upřít. Pokud mluvíme o gólovosti, byl jedním z nejlepších, ne-li nejlepším útočníkem ligy. Střílel góly jako na běžícím páse a dokonce se spekulovalo i o přestupu do Premier League. Nebylo velkým tajemstvím, že jeho velkým snem byla cizina. V Plzni dokázal vyhrát tituly a oplatil Viktorii její důvěru tím nejlepším možným způsobem. Minulý rok přišla nabídka, která nešla odmítnout a bylo hotovo.

Krmenčík se stěhoval do Clubu Bruggy k Simonu Delimu či Eduardu Sobolovi, které dobře známe z české ligy. Vše vypadalo na první pohled až moc růžově. Také přišel hlavní zlom. Český střelec se zkrátka nechytl a za celou sezónu dokázal vstřelit jen 3 góly, což je neskutečně málo. Po příchodu Base Dosta z německého Frankfurtu nebyla jiná možnost. Buď návrat zpět nebo jiná zahraniční výzva. Zpočátku se spekulovalo o zájmu Besiktase, ale nakonec to vyhrál řecký PAOK Soluň, odkud už do Plzně v minulosti putoval Ergys Kace.

Musíme se nejprve zamyslet nad celou kariérou. Ze Sokolova až do Plzně, kde se stal reprezentačním útočníkem a podával skvělé výkony, které dovedly Plzeň k titulům. Nebudu přehánět, když povím, že se zde stal legendou. Jeho přestup přisel v tu pravou chvíli. Byl v tom pravém věku a na trávnících se mu dařilo. Stejně jako Patrik Hrošovský zvolil belgickou ligu, ale radost dlouho nevydržela. Dá se říci, že nastoupil jen sporadicky a rozhodně se nechytl. I trenér Brugg mluvil o tom, že to stále není podle jeho představ. I proto se Krmenčík víceméně nevešel ani na lavičku náhradníků a seděl na tribuně. Zkrátka a dobře nedokázal navázat na své výkony z Česka, protože Belgie je o ligu výš. Tak jak se daří Simonu Delimu či právě Patriku Hrošovskému nebyla náhoda.

Jeho novým klubem bude řecká Soluň, třetí tým řecké ligy. Tým plný velkých očekávaní a samozřejmě myšlenek ohledně boje o titul. Zůstavá nám zde však jedna otázka. Je právě PAOK pro Michaela Krmenčíka tím správným klubem? Je to pro něj další zajímavá výzva nebo jen krok zpátky v kariéře. Za sebe musím říci, že i když řecká liga je velice v ústranní, jistá kvalita zde je. Není to nějak převratné, ale týmy jako Olympiakos či AEK jsou velice kvalitní. Navíc nás musí napadnout, že za půl roku je Mistrovství Evropy a právě Krmenčík chce zabojovat o místo v reprezentaci.

Například Tomáš Pekhart se chytil neskutečně, takže práce bude rozhodně dost. Já osobně beru toto hostování velice pozitivně. V Plzni mají tandem Ondrášek-Beauguel a v Bruggách by do konce sezóny jen paběrkoval a nedostal by se do herní pohody. PAOK je rozhodně výzva, kterou musí chytit a nepustit, pokud se chce na mistrovství dostat. Můžeme říct, že tohle angažmá může rozhodnout o jeho budoucnosti. Vrátí se Michael Krmenčík do své staré formy a bude děsit každou obranu nebo vyhoří a po neúspěšném tažení v zahraničí se vrátí do Česka. Co myslíte?

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama