Reklama
Loading...
Reklama

V minulém týdnu se na Camp Nou v Barceloně objevil tým, který v Lize Mistrů nebyl opravdu dlouhou dobu. Ano, mluvíme o maďarském Ferencvároši, který v kvalifikaci udolal norské Molde a dostal se do skupiny LM společně s Barcelonou, Juventusem a Dynamem Kyjev. A pro české fanoušky jde i o sparťanskou stopu. Ve Ferencvároši totiž působí Eldar Čivič, bývalý hráč pražské Sparty.

Psal se rok 2017 a kromě toho, že Sparta podepsala Andrea Stramaccioniho se na Letnou přijel podívat i mladý Bosňan Eldar Čivič. Byl jednou z mnoha posil právě Stramaccioniho a čekalo se od něj víc, než by kdo ustál. Stále mu bylo jen 21 let a i když talent měl, chyběla potřebná zkušenost. A tak po neúspěchu italského lodivoda se poroučel i Čivič. Kdo by však myslel, že tím jeho sága končí, je na omylu. Putoval na hostování do Spartaku Trnava, kde se ukázal. Sparta si ho stáhla, ale stále to nebylo ono. Mladý Bosňan tak přestoupil do Maďarska. A tu mu nejspíš zachránilo kariéru. Na jednu stranu plácání zde nebo potřebné minuty v Maďarsku. Čivič si rychle získal své místo a po úspěšném tažení kvalifikací Ligy Mistrů se dostal s Ferencvárošem až do skupiny smrti. To je progres!

V minulém týdnu se nejspíš odehrál největší zápas jeho dosavadní kariéry. Maďarský velkoklub Ferencvároš totiž přijel na slavné Camp Nou, svatostánek katalánské Barcelony. Bránit hráče jako Messi, Coutinho či Fati je sen a ten se mu splnil. Ano, je pravda, že výsledek zápasu nebyl nijak lichotivý, ale bojovnost se týmu z Maďarska upřít opravdu nedala. A dokonce vstřelili gól, to se na Camp Nou také obvykle nestává. Sparta tak poslala do světa obránce, který se chytil šance a ukazuje své kvality, které zde nemohl naplno ukázat. 

Dnes od 9 večer však čeká Ferencvároš ta největší výzva této skupiny smrti. V porovnání s Juventusem a Barcou jsou malým klubem a pokud chtějí na jaře hrát Evropskou Ligu, zbývá jediná možnost. Dnes porazit ukrajinské Dynamo Kyjev. Tento zápas bude rozhodně jeden z nejzajímavějších a byla by škoda o něj přijít. Myslím, že dnes bude znovu na co koukat!

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama