Reklama
Loading...
Reklama

Pět zápasů = pět výher. To je statistika Sparty v novém ročníku FORTUNA: LIGY. Pražský klub je suverénem úvodu sezóny a každého soupeře rozstřílel. Je však nutné říct, že do této chvíle nenarazil na opravdového oponenta. Až ty velké zápasy ukážou, jakou sílu tým má. A na ty již brzy přijde řada.

Letenští se prozatím utkali s Brnem, Olomoucí, Karvinou, Zlínem a naposled s Příbramí. Nedá se tedy mluvit o soupeřích Sparty na stejné nebo alespoň podobné úrovni.

Olomouc se sice zápas od zápasu zvedá a aktuálně se s čtyřmi výhrami a jednou prohrou nachází na skvělém čtvrtém místě tabulky. Jenže ta jediná prohra byla právě se Spartou a výsledek 3:0 mluví jasně.

Zakletá Doosan Aréna

Pražský klub tedy opravdu prověří až týmy české top pětky. A právě s dvěma z nich odehraje následující utkání. Jmenovitě se jedná o Jablonec, který Sparta uvítá na svém stadionu tuto sobotu a o 14 dní později ji čeká výjezd do Plzně.

Konkrétně s Jabloncem to letenští na svém stadionu umí. Severočeský tým tam vyhrál naposledy v roce 2016. Půjde tedy o souboj s jasným papírovým favoritem. I takové zápasy musí však Sparta zvládat.

Opravdovou zkouškou pak bude až zápas na západě Čech. Tam je totiž statistika v úplně opačném gardu. Sparta v Doosan Aréně vyhrála v ligovém utkání naposledy před devíti lety. Tehdy v rudých dresech válel ještě Marek Matějovský nebo např. Léonard Kweuke, který tehdy dvěma góly rozhodl zápas.

Plzeň se po blamáži s Libercem v druhém kole FORTUNA: LIGY výkonnostně zvedla. Vyhrála následující tři utkání s úctyhodným skóre 10:3, vyhoupla se na třetí místo a opět působí sebejistě.

Obnovení “železnosti”

Stejně tak sebejistě však působí i Sparta. Oproti minulé sezóně se rozhodně zlepšila mentalita hráčů, za což dávám kredit hlavně reprezentačnímu stoperovi Čelůstkovi a kapitánovi Dočkalovi. Ti se společně stali potřebnými lídry kabiny.

Útočná síla Sparty pak opravdu budí respekt. Každému soupeři dokázala doposud nasázet aspoň tři branky. Kreativita Bořka Dočkala je jejím hlavním motorem. Hložek je generačním talentem, o kterého se již teď bijí kluby z nejlepších evropských lig.

A znovuzrozený Juliš musí dělat každému fanouškovi klubu z Letné radost. Ne nadarmo je s pěti góly aktuálně nejproduktivnějším střelcem soutěže.

Sportovní ředitel Tomáš Rosický před začátkem sezóny zavelel k umístění v top trojce. Kvalita kádru spočívající v kombinaci zkušených hráčů a nesmírně talentovaných mladíků by však mohla vybízet i k titulu.

K tomu jsou ovšem klíčové dva faktory. Prvním z nich je vyhrávat zápasy, ve kterých se Spartě herně nedaří. To zatím v nové sezóně letenský klub plní.

Druhým faktorem je zvládat velké zápasy. A právě k nim již brzo přijde. V následujících dvou ligových utkáních může Sparta ukázat, jestli letos může pomýšlet na titul.

Související články:

Reklama