Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama

Jedním z největších oblíbenců sparťanských fanoušků je defenzivní záložník či obránce Ladislav Krejčí mladší. Příznivci Letenských rodáka z Rosic berou jako možná největšího dříče v rámci pražského týmu a postupně výrazně předčil svého staršího jmenovce se zkušenostmi z italské Serie A. I v souvislosti s odchovancem brněnské Zbrojovky se dostavují myšlenky na zahraniční angažmá. Sparta podle všeho hledá novou alternativu na jeho pozici a nyní se má v této souvislosti skloňovat trochu překvapivé jméno.

Atraktivnější pražská adresa?

Historicky nejúspěšnější český klub měl projevit zájem o slovenského záložníka Samuela Dancáka působícího nyní v Mladé Boleslavi. Košický odchovanec se poprvé ukázal na české fotbalové scéně krátce po dovršení plnoletosti a z východu Slovenska směřoval do Prahy. Fotbalové zkušenosti však získával v dresu Dukly, jejíž hráči však momentálně sledují nejvyšší soutěž jen v pozici diváků. Možný fotbalový návrat do metropole by byl ukázkou jeho fotbalového růstu, který dosud ukazoval ve městě proslulém výrobou automobilů. Informace o zájmu Sparty přinesl podcast Footcast. 

Dancákův příběh v Mladé Boleslavi a dosavadní působení Ladislava Krejčího mladšího ve Spartě měly jeden společný jmenovatel. Jejich výkony měly v podstatě neustále vzestupnou tendenci. V případě Dancáka nebyla, vzhledem k pozici Boleslavi v tabulce, pouze tolik patrná. Jeho momentální zaměstnavatel může stále reálně pomýšlet na evropské poháry, a to i díky slovenskému fotbalistovi. Jednalo by se fakticky o logický krok, přičemž mohl přijít ideální čas pro to jistým způsobem zariskovat.

Samotný Krejčí by mu připravil výzvu

ZVraťme se k samotnému působení Ladislava Krejčího. Pokud by se naplnil scénář jeho odchodu a dres by změnil i Samuel Dancák, připravil by samotný podpis slovenskému záložníkovi na Letné velkou fotbalovou výzvu. Jméno Krejčí by se na soupisce Sparty nevyskytovalo poprvé od roku 2016. Fanoušci by však výkony Dancáka celkem logicky srovnávali se svým předchůdcem. S tím se bude muset slovenský středopolař srovnat. 

Sparta podzimní fotbalové účinkování ukončila vítězným pohárovým zápasem na hřišti Baníku Ostrava a může se tak těšit na jarní čtvrtfinále v rámci této soutěže. Ligové čelo se z pohledu Sparty stále nachází v poměrně husté mlze, a o to důležitější je pro Spartu působení v MOL upu. Pro Dancákova momentálního zaměstnavatele tato soutěž již skončila díky jeho porážce na hřišti Slovácka. Nejde rozhodně o hlavní argument pro přestup do Sparty, ale můžeme znovu zmínit možný odchod Ladislava Krejčího mladšího, jemuž navíc komplikovaly podzim zdravotní problémy. Možná skutečně přišla ideální chvíle pro přesun slovenského záložníka na Letnou. 

Luxusní holení banner počítač
Reklama