Reklama
Loading...
Reklama

Do nového týdne mohla Slavia vstoupit s pocitem úspěšného absolventa obhajoby mistrovského titulu. V Edenu všichni opět zažívají patřičnou euforii a přichází již myšlenky na novou sezonu. V pondělí ráno však měla v útrobách slávistického stadionu vybuchnout časovaná bomba. Srbský záložník Srdjan Plavšič působící od léta 2017 ve Spartě se prý stále nemůže dohodnout na nové smlouvě. Konkurent z druhé strany Vltavy toho využije a přetáhne ho do svého tábora. Na Letenské pláni musela skutečně zavládnout panika.

Deník Sport vše prezentoval jako hotovou věc a fanoušky patrně polil studený pot. Během dne na celou věc reagoval i samotný hráč. Na sociálních sítích jednání se Slavií popřel a ve stejném tónu mluvil například i tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Hráč i představitelé klubu fanoušky ubezpečili, že pokračují jednání o novém kontraktu. Otázky však zůstávají a stále nalézáme důvody k nejistotě. Vyjednávání o nové smlouvě na Letné nemusí probíhat zrovna v idylickém duchu. Vše může být také důsledkem jistých neshod mezi trenérem Vrbou a jeho nadřízenými.

Trenér Vrba měl mít setrvání srbského záložníka jako jednu ze svých priorit, ale z pohledu sportovního ředitele Tomáše Rosického existovaly důležitější podpisy. Smlouvu ve Spartě během jara prodloužili Adam Hložek či Ladislav Krejčí mladší. Je květen, Sparta se pere s úkolem dostat se do boje o účast v Lize mistrů, ale jeden ze služebně starších hráčů stále neví, zda v případě dosažení na kýžené druhé místo bude na začátku následujícího ročníku účastníkem těchto bojů. Trochu to začíná připomínat jeden příběh začínající na Spartě, jehož sladké pokračování se nyní odehrává na stadionu Slavie. 

V letech 2018 a 2019 patřil mezi velké oblíbence sparťanských fanoušků rumunský záložník Nicolae Stanciu. Během svého působení na Letné měl dostat zajímavé nabídky z elitních evropských soutěží, ale všechny ujišťoval o své touze slavit nějakou trofej v rudém dresu. To se však nestalo a oblíbencem tamních fanoušků už dávno není. Na začátku roku 2019 měla Sparta odmítnout nabídku z Egypta a Stanciu vlastně na protest opustil týmové soustředění. Pro všechny byl nakonec vysvobozením jeho přestup do saúdskoarabského Al Ahlí. Tam se mu však brzy začalo stýskat po evropském fotbale. Všechny sparťany tehdy rozpálil do běla, když podepsal smlouvu u největšího rivala, kde stále působí a může o sobě mluvit jako o držiteli dvou ligových titulů.

Případný Plavšičův odchod do tábora největšího rivala by pro Spartu znamenal nepříjemnost po sportovní stránce a dostavila by se trhlina na její prestiži. Ráno signalizovaný scénář se zatím nenaplnil a všichni sparťané doufají, že se tak ani v následujících dnech nestane. V této dekádě totiž najdeme i další hráče se sparťanskou minulostí, jež dosáhli následně úspěchů ve Slavii. Například Josef Hušbauer či David Hovorka také dnes nejsou na Letné vítanými hosty.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Se Slavií jsem nepodepsal! Jednám se Spartou, reagoval Plavšič
  • Třesk na Letné! Plavšič přestoupí do Slavie
  • Nové číslo magazínu – ČEŠI A SLOVÁCI V RÁJI FOTBALU
  • Reklama