Reklama
Loading...
Reklama

Až do včerejška se hřála fotbalová Sparta v čele tabulky bez ztráty kytičky. Po zápase v Plzni je to však minulostí a na první místo se dostala konkurenční Slavia, jež strávila v posledních dvou sezonách v čele pelotonu nejvíce času. V týdnu se dostala Sparta do euforie, když si přivezla tři body ze skotského Glasgow a v Evropské lize se vrátila do hry o postup. To znamelo i vzkaz do západočeské metropole a fotbalová veřejnost se o to víc na zápas těšila. Nedělní výkon však znamenal tvrdé vystřízlivění a hořký návrat do fotbalové reality.

 

Osoba trenéra Václava Kotala budí u fanoušků optimismus, mluví se mezi nimi o jisté vizi a zapomínají a pomalu zapomínají na přešlapy z nedávné minulosti. Ve třetím kole Evropské ligy způsobila Sparta poprask ve skotských médiích, ale v domácí soutěži až nyní podstoupila skutečně těžkou zkoušku a je nutné konstatovat, že se jí nepodařila. A na Letné si musí také rozebrat, jakým způsobem se tak stalo. Sparta celý zápas tahala za kratší konec provazu, na což je v Plzni v posledních letech až příliš zvyklá. Tentokrát však do Štruncových sadů jela s vědomím nejistého vstupu Plzně do sezony a dosavadního stoprocentního zisku. Ukázalo se však, že má před sebou ještě dlouhou cestu.

Na čtvrtečním pohárovém vystoupení jsme viděli Spartu hrající vyrovnaný zápas s evropským velkoklubem a fanoušci prožívali možná největší euforii za poslední léta. V těžké zkoušce obstáli i mladší a poslali do Plzně jasný vzkaz, že jejich tým se těžké bitvy nebojí.  Zde to však dopadlo o poznání hůře, přičemž děj výrazně určil brzký gól Viktorie, který Spartou výrazně otřásl a další dva byly toho logickým důsledkem. Fotbalový pánbůh se potom ještě nad Letenskými smiloval, když nedovolil proměnit domácím penaltu a v úplném závěru pomohl vstřelit hostům čestný úspěch. Zároveň však rozhodl o tom, že Sparta čeká na vítězství v Plzni již takřka desetl let. 

Úspěšné vystoupení v Evropské lize vneslo mezi letenskou veřejnost velká očekávání, ale ta se nenaplnila. Plzeňský zápas se proti tomu evropskému totiž výrazně lišil. Do města na řece Clyde jela Sparta s myšlenkou “hop nebo trop”. Případný neúspěch by znamenal její faktický konec. To se však nestalo a Sparta se vrátila do hry o postup. Ve víkendovém šlágru měla za úkol ukázat své směřování na domácí špičku a místo toho dostala tato snaha první výraznou trhlinu. Místo toho odehrála nejhorší zápas pod vedením Václava Kotala a ten měl při pozápasovém rozhovoru ve tváři výraz nepochopení, co se to na trávníku dělo.

V dosavadním ligovém dění do sebe všechno tak krásně zapadalo a nyní přišlo tvrdé vystřízlivění. Je třeba podotknout, že plzeňský zápas nezvládli ani zkušení hráči v čele s Bořkem Dočkalem a díky tomu zůstala odříznuta i ofenzivní hvězda poslední doby Lukáš Juliš. Spartě opět velmi pomůže blížící se pauza. Během ní se musí na Letné zamyslet, jak to provést, aby tým neměl dvě tváře.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Sparta svou sílu teprve odhalí
  • Plzeň odvrací druhou pohárovou blamáž
  • Reklama