Reklama
Loading...
Reklama

Pražská Sparta utrpěla těžkou ztrátu, která ji může na konci ligového ročníku mrzet mnohem víc, než se na první pohled zdá. Díky bezbrankové remíza si veze z Českých Budějovic pouze jeden bod, přičemž nebyl tak daleko scénář překvapivé porážky v jihočeské metropoli. Kromě bodové ztráty musí fanoušky řešit i faktické provedení dalšího razítka na slávistickém titulu. Sparta si před jarem dala za cíl skončit nejhůře na druhém místě ligové tabulky. Nyní se však mohou dostavit úvahy, zda není tento cíl v ohrožení.

Když se podíváme na ligovou tabulku, jeví se sparťanská slova o tom, jak postraší Slavii v cestě za titulem jako lichá. Letenští se nyní musí začít ohlížet především za sebe. Na třetím a čtvrtém místě totiž vidíme týmy s potenciálem provést největší překvapení této sezony. Liga mistrů se na Spartě naposledy hrála na podzim 2005. Velká část hráčů ze současného sparťanského kádru se nacházela v žákovském věku a profesionální fotbal představoval jejich největší sportovní sen. Nyní se může až příliš brzy dostavit jistota prodloužení tohoto čekání o další rok. Prodloužení sparťanského prokletí se může zrodit díky Jablonci či Slovácku.

Severočeský tým ztrácí na Spartu tři body (Sparta odehrála o zápase méně) a trenér Petr Rada zde zažívá patrně svou nejpovedenější část své trenérské kariéry. Najdeme zde hráče s patřičnými ligovými i mezinárodními zkušenostmi, na druhou stranu se nejedná o pověstné Galacticos známého místního šíbra Miroslava Pelty. Zkušenosti Petra Rady a některých hráčů se nejvíce podílí na patřičné týmové chemii. Nyní se blíží důležitý zápas právě se Spartou. Pokud by i v této zkoušce Jablonec obstál, pošle na Letnou další důrazné varování, přičemž větší tlak by stále zažívala Sparta.

Patrně největší překvapení celé sezony představuje tým Slovácka. Není tomu tak dávno, co hrál tým jednu z hlavních rolí v boji o ligovou záchranu. Nyní zde však vidíme výsledky práce skromného trenérského dříče Martina Svědíka a z mnoha koutů republiky se dostavuje na Slovácko skutečná fotbalová závist. Nynější trenér vede tým již třetí sezonu a jeho rukopis tak musí být stále více patrný. Rodák z Pardubic byl proslulý pověstným “vařením z vody” a ve Slovácku je to nejvíce patrné. Během dosavadní trenérské kariéry přišel několikrát s zajímavými postřehy, ale nebyl příliš vnímán. Pokud by zcela využil letošní potenciál Slovácka, dostala by jeho kariéra nový rozměr.

Oba dva zmíněné týmy v posledním ligovém kole svůj fotbalový part zvládly. Jablonec fanoušky potěšil vítězstvím v derby s Libercem a Slovácko v domácím zápase vítězstvím 2:1 vzkázalo celému Baníku Ostrava, že má ještě mnoho důvodů k zamyšlení. Vzhledem k jejich současným výkonům se pochopitelně dostaví i větší očekávání od fanoušků a pokud je hráči dokáží naplnit, může na Letné skutečně ještě panovat strach o udržení v jistém smyslu klíčové druhé příčky. Tváře Jablonce a Slovácka v této fázi sezony vypadají jako celkem jasné, zatímco Sparta ji stále ještě hleda. Výsledek v Českých Budějovicích může posloužit jako další důkaz.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slovácko zatím zvládá nezvyklou roli. Co bude dál?
  • Petr Rada vystoupil ze svého stínu
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama