Reklama
Loading...
Reklama

Nedávný fotbalový lídr Slavie Tomáš Souček se velmi rychle zabydlel v sestavě londýnského West Hamu a jeho góĺ proti Watfordu přiblíž “Kladiváře” k záchraně, z čehož by vyplývalo jeho setrvání v Premier League. Na účet Slavie by tak dorazilo dalších 420 milionů korun. Jednalo by se o nejdražší přestup v české ligové historii a také připomenutí jedné zajímavé fotbalové cesty.

Je tomu už takřka dvacet let, co putoval ze Sparty Petr Čech do francouzského Rennes a všichni víme, jak vzestupnou tendenci měla následně jeho fotbalová cesta? Má Tomáš Souček potenciál na podobnou cestu. Fanoušci “Hammers” se už učí správně vyslovovat jméno českého záložníka a ódy na něj pěje i česká klubová legenda Luděk Mikloško. 

 

Připomeňme si trochu příběh Petra Čecha. Ve francouzské týmu strávil dvě sezony a podobně jako letošní West Ham se Rennes pohybovalo ve spodních patrech tabulky. Především díky výkonům českého brankáře se tým z Bretaně nepakoval do 2. ligy. Díky výkonům plzeňského rodáka, si ho všimla londýnská Chelsea nacházející se v rukou ruského ropného magnáta Romana Abramoviče. Na Stamford Bridge se začaly scházet velké hvězdy. Petr Čech během svého působení slavil čtyři anglické tituly. Navíc se radoval z vítězství v Lize mistrů i Evropské lize. Jedná se o jeden z nejkrásnějších českých fotbalových příběhů. 

 

West Hamu stačí získat ve dvou posledních kolech nejvyšší anglické ligy uhrát remízu a získat tak důležitý jeden bod. Podle papírových předpokladů by se mělo o všem rozhodnout v závěrečném zápase s Aston Villou, jež se nyní nachází v kritické situaci. V závěrečném kole se naopak může definitivně rozhodnout o jejím sestupu. Poslední krok bývá většinou nejtěžší, ale věřím, že West Hamu se povede.

 

Tomáš Souček se stává jedním z vůdců kabiny týmu z východního Londýna a možná začíná podobný fotbalový příběh. West Ham berou fanoušci většinově jako dělnický klub a to přináší i v tomto případě jistou symboliku. Tomáše si pamatují fanoušci z České republiky jako dělníka fotbalu, jemuž však nyní obrovsky roste sebevědomí a potenciál pro brzký další fotbalový růst.

V české lize vyletěl jako kometa a na hřišti udílel pokyny i starším spoluhráčům. Na podzim loňského roku se zúčastnil slávistické konfrontace s evropskými velkokluby. Teď si může v klidu dát za cíl přetáhnout přes hlavu dres třeba některého z těchto klubů.

 

Dle severu Sky Sports,  byl český záložník před pátečním utkání s Watfordem nejběhavějším hráčem celé soutěže po červencovém restartu po koronavirové pauze. 

NEJBĚHAVĚJŠÍ HRÁČI PO RESTARTU PREMIER LEAGUE

  1. Tomáš Souček (West Ham) 540 minut, 73,89 km celkem, 12,31 km/zápas
  2. James Ward-Prowse (Southampton) 540 minut, 71,7 km celkem, 11,95 km/zápas
  3. Sander Berge (Sheffield) 513 minut, 67,02 km celkem, 11,76 km/zápas
  4. Oliver Norwood (Sheffield) 549 minut, 70,53 km celkem, 11,56 km/zápas
  5. Josh Brownhill (Burnley) 625 minut, 79,65 km celkem, 11,47 km/zápas

„Naštěstí teď máme Tomáše, který přišel jako kapitán Slavie se skvělými fyzickými předpoklady, je gólový, stále mladý a ještě se bude zlepšovat,“ citoval skotského kouče server Football.london.com.

 

„Dali jsme tři krásné góly. Centr Jarroda Bowena a Tomášova hlavička byla akce jak ze starých časů – skvělý míč do vápna a zakončení ve stylu klasického hrotového útočníka. Hráči, které jsme přivedli v lednu, se ukazují jako rozdíloví,“ chválil trenér Moyes obě zimní posily na klubovém webu.

Související články:

Reklama