Reklama
Loading...
Reklama

Už ze Slavie Tomáše Součka známe jako velmi gólového záložníka, přičemž jednou z jeho nejsilnějších stránek je hra hlavou. To potvrdil v zápase proti Wolves, ve kterém hlavička českého reprezentanta po rohovém kopu za přispění bránícího Jiméneze skončila v síti vlků.

Skóre zápasu otevřel v 17. minutě Jarrod Bowen, který do West Hamu přišel v zimě spolu se Součkem. Tyto dvě posily pro 16. klub Premier League minulé sezony znamenají trefu černého.  Poté se do velké šance dostal i rodák z Havlíčkova Broda. V 1. poločase ale jeho hlavičku ještě brankář Rui Patrício zneškodnil. Ve 2. poločase se znovu prosadil Bowen a v 66. minutě už přišla Součkova chvíle. Branka nakonec byla připsána Jiménezovi jako vlastní, který hlavičku Součka tečoval. Na konečných 4:0 završil těsně před koncem střídající Haller a West Ham si tak s velkým přehledem došel pro první body v nové sezoně.

V té minulé český reprezentant svými výkony West Ham ohromil. Nejlepší liga světa jeho hernímu stylu sedla, vstřelil v ní tři branky, jednou z nich pomohl k vítězství proti Chelsea a trenér David Moyes dokonce prohlásil si není jistý, jestli by se Kladiváři bez Tomáše Součka v Premier League zachránili. V aktuální sezoně pětadvacetiletý český záložník odehrál ve všech třech kolech Premier League plnou porci 90 minut a upevňuje si tak pozici opory londýnského West Hamu.

Do sezony Kladiváři vstoupili porážkou 0:2 s Newcastlem. Blízko aspoň k remíze byli na hřišti Arsenalu. Tam ale v 85. minutě udeřil Nketiah a West Ham prohrál 2:1. V dalších kole tak nutně potřebovali bodovat, aby se vyhnuli nervozitě z nepovedeného vstupu do sezony. To se povedlo. Soupeře za celý zápas k ničemu nepustili a sami skórovali čtyřikrát. Vítězství a výkon proti Wolves tak pro svěřence Davida Moyese může být příslibem dalších úspěšných zápasů. Jeho tým rozhodně chce prožít klidnější sezonu a nestrachovat se ještě pár kol před koncem o záchranu.

Související články:

Reklama