Reklama
Loading...
Reklama

Od svojho presunu na nový štadión dňa 3.3.2019, kedy sa odohral prvý ostrý zápas, neprehral Slovan jediný domáci zápas v rámci ligy. Táto impozantná séria sa dňa 1.11.2020 skončila. Veľké prekvapenie však je, že túto sériu ukončila Nitra, ktorá sa ešte v minulej sezóne len tesne zachránila.

Nešlo to od začiatku

Už prvý polčas naznačil, že klub z Bratislavy neprišiel v úplnej pohode. Za celú prvú polovicu nemali belasí jedinú strelu na bránu. To je šokujúce, hlavne kvôli tomu, že hovoríme o víťazovi predchádzajúcich dvoch ročníkov Fortuna ligy.

I keď po zmene strán zvýšili svoju aktivitu, Nitru držal nad vodou vynikajúci Šípoš. Gól Nitrianskeho tímu prišiel práve potom, čo Slovan nepremenil svoju príležitosť.

(Ne)kúš ruku ktorá ťa kŕmi

V 62. minúte prišiel nečakaný gól hostí. Čo ale celú túto situáciu zveličuje ešte viac, je fakt, že strelcom bol kmeňový hráč domácich. Reč je o Alenovi Mustafičovi, ktorý je na hosťovaní v mužstve zo štadióna pod Zoborom. Vyzerá to tak, že na tohto hráča nebudú pekné pohľady potom, čo sa vráti do domovského tímu.

Neštandardné taktické rozhodnutia

Celý priebeh napovedal tomu, že Slovenský majster nie je v ideálnom rozpoložení. Čo ale mohlo oko diváka prekvapiť ešte viac, boli striedania v Darka Milanoviča v závere zápasu.

Jasne sa očakávalo zvýšenie ofenzívnej práce, v snahe zachrániť črtajúcu sa blamáž. V slovanistickom tábore na to, ale išli úplne inak. V 90 minúte totiž prišli do hry 2 obrancovia. Tento ťah si podľa reakcií na  sociálnych sieťach nevedia vysvetliť ani domáci priaznivci.

Veľká šanca pre Dunajskú Stredu

Mužstvo zo Žitného polostrova môže svoj náskok na špici tabuľky navýšiť na 5 bodov.  Ich zápas so Sereďou bol odložený, no pre tím toto bude obrovská vzpruha a nádej upevniť si pozíciu na prvom mieste.

Z nuly hrdinami

I keď sa nad klubom z Nitry lámala po minulom ročníku palica, dnes je tomu všetko inak. Zatiaľ sa im darí v tejto sezóne výborne, veď momentálne sa nachádzajú na štvrtom mieste, zaručujúce postup do skupiny o titul.

V súčasnej dobe sa mení klubová rada, čo dáva nádej na lepšie zajtrajšky. Najväčšou chybou krásy v doterajšom ročníku môže byť len hanba ktorá sa udiala v Slovenskom pohári, kde šokujúco vypadli v 2. kole s mužstvom TJD Príbelce

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama