Reklama
Loading...
Reklama

Každý z nás poznal, že vynucené přerušení ligových soutěží díky koronavirové pandemii bylo velmi dlouhé a fotbaloví fanoušci doslova hladověli po zápasech. Proto lidé po celém světě začali sledovat ligy, o které se dříve nezajímali. Hlavně, že mohou sledovat utkání v přímém přenosu. 

Proto se začátkem května zaměřil jejich zájem na nejvyšší jihokorejskou fotbalovou ligu. Ta se stala první ligou na světě, kde se začalo hrát. Jelikož Jižní Korea s velkým úspěchem zvládla zpomalit a zamezila dalšímu šíření tohoto viru. Z pochopitelných obav byl však  přístup na stadiony zakázán. Kluby se pokoušeli zaplnit tribuny kartonovými výřezy fanoušků, jejich transparenty či vytvořit diváckou kulisu díky pouštěním davových chorálů a povzbuzování z reproduktorů. Proto se tamní klub FC Soul. rozhodl k netradičnímu kroku. Aby ještě více napodobil atmosféru zaplněných tribun, rozhodl se rozmístit na ochozy tři desítky umělých figurín převážně dámského pohlaví v životní velikosti. Část panen bylo oblečeno v dresech klubu, jiné byly oděny do triček a držely povzbudivé transparetny. Stalo se tak hned při druhém zápase po restartu, kdy na domácím hřišti hostili celek Gwangju.

Jistě jste i vy zaregistrovali záběry či fotografie, které rychle obletěli svět a sociální sítě. Ale toto vylepšení zvedlo vlnu nevole a kritiky, zejména na sociálních sítí. Mnoha fanouškům se nelíbilo, že figuríny vypadají jako sexuální pomůcky. Vedení klubu okamžitě přišlo s omluvou. Také se prý ujišťovali u dodavatele na původu figurín. Ten je ujistil, že se nejedná o hračky pro dospělé, ale má se jednat o módní panny  Celek však dodal, že figuríny poskytl dodavatel, který sexuální hračky vyrábí.

Toto vyjádření však nestačilo tamní ligové komisi. Jelikož v tomto případě místo sloganů, které měly motivovat fotbalisty na hřišti, držely figuríny slogany, jenž propagovaly webové stránky onoho výrobce. V Korei je pornografie zakázaná, tudíž se očekávalo, že celá věc bude mít dohru.

A skutečně. Po přezkoumání případu úředníci ligy přijali tvrzení celku, že nevěděl o původu figurín. Avšak lidé z mistrovského celku z roku 2016 mohli snadno rozpoznat jejich použití pomocí zdravého rozumu a zkušeností. Klubu z hlavního města byla udělena rekordní pokuta 100mil wonů, tedy přibližně 81 tis dolarů. Ligové vedení sdělilo, že celek hluboce ponížil fotbalové fanoušky a poškodil tak reputaci korejské ligy, která má osmatřicetiletou tradici.

 

 

Reklama