Reklama
Loading...
Reklama
Slovensko
FOTO: www.futbalsfz.sk
Slovenský futbal

Slovensko v kvalifikácii zatiaľ nezdolané. Prejav ale neteší

Slovensko sa po neúspechu v kvalifikácii na Majstrovstvá Sveta a po fiasku v Lige Národov muselo koncentrovať na kvalifikačnú cestu na Majstrovstvá Európy. Je jasné, že kvalifikovať sa tam je v porovnaní s inými kvalifikáciami podstatne jednoduchšie. Po našich neúspechoch, sa však aj toto zdalo náročné. Úvod zatiaľ vyzerá nádherne. Štyri zápasy, tri víťazstvá a len jediný inkasovaný gól. Aj ten neprišiel z hry, ale z penalty. Všetko sa zdá byť fantastické, no to len do momentu, kým si človek všimne náš herný prejav.

Potom čo sme v prvom zápase sklamali a len sme remizovali s Luxemburskom, sa zdalo, že ani táto kvalifikácia nebude veselá. Odvtedy však prišli tri víťazstvá a v tabuľke sme na druhom mieste, pričom máme rovnako bodov ako Portugalsko. Nakoľko je Luxembursko tretie a má len o tri body menej ako my, ani tá prvá remíza sa nezdá byť tak tragickou. V podstate by sa mohlo zdať, že si zatiaľ vedieme fantasticky, no zdanie môže klamať.

Slovensko zažíva najlepší úvod roka od 2006

Po výhre s Lichtenštajnskom zažívame náš najlepší úvod do kalendárneho roka od 2006. Ak sa povie A, musí sa však spomenúť aj B. Našimi súpermi boli doteraz Luxembursko, Bosna, Island a už spomínané Lichtenštajnsko. Pri všetkej úcte k súperom, to nie je úplná futbalová špička. Na tom, že sme porazili práve tieto tímy však nie je nič zlé. Čo je zlé, je náš futbalový prejav. Mimo zápasu s Bosnou, sme veľa futbalovej krásy neukázali. Na krásu sa samozrejme nehrá, no nedominovali sme ani v zápase s Islandom či Lichtenštajnskom. Práve naopak, proti Islandu nám výrazne pomohol veľmi kuriózny gól, ako aj skutočnosť, že náš súper mal pri zakončení poriadnu smolu.

V prípade Lichtenštajnska, ktoré je jednou z najmenších krajín v Európe a malo by sa jednať o súpera, ktorého máme jasne porážať, to nebolo o moc lepšie. Jeden utrápený gól a strachovanie sa o výsledok do konca zápasu. Dokonca môžeme ďakovať Dúbravkovi, že v závere predviedol skvelý zákrok. Druhé miesto je síce skvelé, no je nutné povedať aj to, že nás čakajú ešte dva zápasy s favoritom skupiny Portugalskom.

Hamšík odohral posledný zápas v kariére

Čo sa nášho posledného zápasu týka, ten bol zároveň úplne posledným, ktorý si Marek Hamšík zahral. Hoci s reprezentáciou sa už rozlúčil dávnejšie, na tieto dve stretnutia sa rozhodol ešte pomôcť a musíme povedať, že určite bol jedným z tých, ktorý robili rozdiel medzi remízou a výhrou. Slovensko má teraz ale neľahkú úlohu. Musíme nájsť hráča, ktorý by aspoň čiastočne dokázal Hamšíka nahradiť. Jasne sa totiž ukázalo, že zápasy ktoré hráme bez neho, vyzerajú oveľa horšie ako tie, do ktorých nastúpil.

Reklama