Reklama
Loading...
Reklama

Slovensko sa v rámci kvalifikácie na Majstrovstvá Európy drží na druhom mieste, ktoré zabezpečuje postup. Napriek remíze s Luxemburskom v prvom kole, sa na postupových priečkach držíme stále. Napriek tomu, že výsledky máme dobré dlhodobo, verejnosť nemala radosť s herným prejavom pri víťazstvách. Ani tréner Calzona to nemal zo začiatku jednoduché a veľa ľudí nebolo spokojných s jeho príchodom. Posledné dve stretnutia, i napriek tomu, že s Portugalskom sme prehrali, však ukázali, že Slovensko má na viac aj v prípade herného prejavu a výkonu, nie len výsledkov.

Slovensko to má rozohrané ideálne

Momentálne sa nachádzame vo fantastickej pozícii. V skupine sme na druhom postupovom mieste a hoci na prvé Portugalsko strácame päť bodov, máme našliapnuté k postupu. Trojbodový náskok držíme pred tretím Luxemburskom. Nižšie umiestnená Bosna a Island sa síce papierovo javili ako väčší favoriti na postup, no je to práve Luxembursko, ktoré aktívne bojuje o druhé miesto so Slovenskom. Momentálne sa ani naša prvotná remíza s týmto mužstvom nejaví tak tragicky, pri pohľade na ich výkony. Hoci utrpeli dve vysoké porážky s Portugalskom a inkasovali v týchto zápasoch 15 gólov, mimo nich hrajú fantasticky a náš vzájomný zápas môže byť ešte veľmi dôležitý.

V našej aktuálne forme sa v tejto pozícii jasne očakáva postup. Hoci zápasy s Portugalskom sú najatraktívnejšie, momentálne sa nezdá, že by záležalo práve na nich. Náš súper zatiaľ nestratil jediný bod a dokonca neinkasoval. Pri päťbodovej strate nám podľa teoretických predpokladov nepomôže ani výhra vo vzájomnom zápase, nakoľko sa neráta, že by tento protivník stratil ďalšie body. Aktuálne to však nemusí byť naša starosť, nakoľko druhé miesto na postup stačí.

Doteraz sme sa prezentovali hlavne fantastickým defenzívnym výkonom. Inkasovali sme len dva góly a len jeden z nich bol z hry. Proti Lichtenštajnsku sme sa však ukázali dobrou ofenzívou a už v šiestej minúte sme viedli 3:0. Hoci sa následne potom v zápase veľa nestalo, toto bohato stačilo na jasné víťazstvo. Dávid Hancko navyše vsietil rekordný gól. Náš prvý gól z kopačky obrancu totiž padol po deviatich sekundách. Doterajší rekord držal Szilárd Németh, ktorý na to potreboval 17 sekúnd.

Reklama