Reklama
Loading...
Reklama

Slovensko s Portugalskom zahralo fantasticky. Sme vôbec prvým tímom, ktorí proti tomuto súperovi dokázal skórovať. A to hneď dvakrát. Hoci porážka 2:3, ku ktorej prispel najmä dvoma gólmi Ronaldo, nás síce určite neteší, podaný výkon ukázal, že do budúcna máme potenciál byť silný. Súper, hoci mal prevahu sa s nami musel do konca zápasu báť o víťazstvo, rovnako ako tomu bolo pri prvom vzájomnom zápase. Presne toto sa od nás očakáva. Možno nedokážeme silnejších súperov porážať, no dokážeme ich poraziť. A ak prehráme tak so cťou. Ten najdôležitejší zápas nás však ešte len čaká.

V zápase bol náš súper jasný favorit. A musíme konštatovať, že prvý polčas sa to skutočne napĺňalo. Portugalsko bolo vo všetko lepšie a Slovensko nestíhalo. Do kabín sme šli s výsledkom 0:2 a javilo sa, že zápas sa bude len dohrávať. Následne sa však niečo zmenilo. Hoc náš súper bol stále jasne kvalitnejší, ukázalo sa ako sme silný, ak naši kľúčový hráči podajú zodpovedný výkon. Najskôr sa po ďalekonosnej tečovanej strele presadil Hancko, ktorý potvrdil svoju fantastickú formu. Je len škoda, že okamžite súperovi vrátil dvojgólový náskok Ronaldo, svojim druhý zásahom. Na skvelé obdobie vo svojej kariére nadviazal aj Lobotka, ktorý sa takisto presadil. Vyrovnať už Slovensko nedokázalo, no to ako sa s nami súper takého kalibru trápil, je dobrým znamením.

Dúbravka si pýta šancu na klubovej úrovniä

Hoci je Martin Dúbravka jasnou jednotkou v našom reprezentačnom drese a Slovensko sa na neho môže vždy spoľahnúť, v Newcastle je stále len brankárskou dvojkou. Takýto výkon, by však mohol karty v klube trochu zamiešať. Portugalci si s našim brankárom nevedeli dať rady. Hoci skórovali trikrát, šancí mali oveľa viac. Náš brankár ich však privádzal do zúfalstva. Za stavu 3:2, kedy potrebovali zápas rozhodnúť, chytil Dúbravka také šancu, u ktorých bolo skôr otázkou, kto tento gól dá, ako to, či vôbec ten gól padne. Takýto výkon môže Slovákovi pomôcť, zlepšiť svoju aktuálnu situáciu v klube.

Slovensko čaká najdôležitejší súboj s Luxemburskom

Keď sme v úvodnom zápase kvalifikácie len remizovali s Luxemburskom, javilo sa to ako katastrofálny štart a nič dobré sa nepredpovedalo. Situácia je ale poriadne odlišná. Luxembursko všetkých prekvapilo. Doteraz nepoznalo porážku s nikým iným mimo Portugalska, ktoré vyhralo už s každým. Hoci v poslednom zápase len remizovali s Islandom, situácia sa pre nás nijako nemení. Tri zápasy do konca kvalifikácie a ten nasledujúci bude hrať Slovensko práve s Luxemburskom. Máme dva body náskok a v prípade víťazstva by sme boli skutočne blízko kvalifikácie na finálový turnaj. Pri tejto situácii by nám v záverečných dvoch stretnutiach stačilo vďaka lepším vzájomným zápasom len lepšie skóre. Ak podáme taký výkon ako v druhom polčase, určite môžeme tohto súpera poraziť

Reklama