Reklama
Loading...
Reklama

Slovensko môže oslavovať. Po neúspešnom pokuse na posledných Majstrovstvách Európy sa opäť podarilo postúpiť zo skupiny. Stalo sa tak po remíze s Rumunskom, pričom oba celky vedeli, že im na postup stačí remíza. Aj preto možno posledné minúty vyzerali ako vyzerali a aj vďaka tomu, môže mať tento spôsob postupu istú pachuť.

Slovensko si postup zaslúžilo a musí ho osláviť

Hovoriť o tom, že by si Slovensko nezaslúžilo postup, len preto, že v závere zápasu s Rumunskom nechcelo riskovať, čo vyhovovalo aj súperovi nie je správne. Slováci dokázali poraziť favorita skupiny Belgicko, ktorý sa do konca skupinovej fázy musel báť o postup. Takisto počas cele skupiny, mimo druhého polčasu s Ukrajinou, podávali kvalitné a kompaktné výkony. Získali dostatok bodov a miesto v skupine, ktoré zabezpečuje postup. Tam to všetko začína a končí a nič viac nejde. Buď mužstvo postúpi alebo nie a Slováci postúpiť zvládli. A hoci sa niekomu spôsob nemusí páčiť, každý jeden futbalista, na čele s trénerom si zaslúži pochvalu. Doviedli svoje mužstvo k postupu a to je všetko na čom záleží.

Obavy pred zápasom s Anglickom

Obavy z nášho súpera sú pochopiteľné. Ide o kvalitné mužstvo, plné elitných futbalistov. Hoci momentálne nepodávajú oslnivé výkony, stále postúpili zo skupiny z prvého miesta. Taktiež je zvykom, že kalkulovanie sa nikdy nevypláca, no to je skôr len psychický aspekt, s ktorým sa musia hráči vysporiadať pred zápasom. Taktiež ale nemáme veľmi široké možnosti v rámci kádra.

Slovensko hralo prakticky stále s rovnakou základnou 11. Mimo štartu Dávida Strelca v zápase s Rumunskom, ktorý nahradil Róberta Boženíka sa nič nezmenilo. V podobnej situácii sú síce aj Angličania, ale ich káder je výrazne mladší ako ten, ktorým disponuje mužstvo Francesca Calzonu. Takisto sme zatiaľ nemali veľké šťastia na striedajúcich hráčov. Málokedy hráč, ktorý prišiel z lavičky dokázal nejako zmeniť zápas, takým spôsobom ako by národný tím chcel. Hoci sa však Anglicko zdá ako extrémne silný súper, v hre bolo aj Španielsko, ktoré sa zatiaľ dokázalo predviesť kvalitným futbalom. Angličania nemali ideálne výkony v skupine a tak budú Slováci dúfať, že hoci sa tento súper nedá stále porážať, určite sa dá aspoň poraziť.

0 0 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x