Reklama
Loading...
Reklama

To, že Slovan Bratislava nebude proti maďarskému šampiónovi favoritom, bolo jasné. Oveľa viac sa to však prehĺbilo potom, čo majster Slovenska prehral s nováčikom z Podbrezovej. Teraz však nastúpil oveľa iný tím, hnaný fanúšikom, ktorý ich pred 30 rokmi v metropole Maďarska podporoval úplne sám.

Slovan spravil dôležitý krok, no určite nie skok. Výhra na ihrisku súpera je každopádne veľmi cenná a ponúka veľkú výhodu do odvety. Ak by majster Fortuna Ligy zvládol aj tú, zabezpečil by si účasť minimálne v jednej európskej súťaži. Cieľom, i keď stále vzdialeným, je samozrejme kvalifikácia do Ligy Majstrov, prípadne do Európskej Ligy, ktoré budú mať samozrejme prednosť pred tou Konferenčnou. Vzájomný zápas medzi rivalmi po dlhých 30 rokoch bol navyše v mnohých ohľadoch veľmi symbolický.

Zlepšovanie výkonov je evidentné, no stále je na čom pracovať

Hoci je v sezóne odohratých len pár zápasov, je jasne vidieť, že Slovan ide pomaly ale isto výkonnostne hore. V dvojzápase s Batumi, bola jasne vidieť slabá zápasová intenzita, ktorá sa odzrkadlila aj na výkonoch. Zároveň však tím ukázal, že dokáže zabojovať a dokázali otočiť zápas, ktorý sa zdal byť už prehratý.

Podobne tomu bolo aj v stretnutí s Ferencvárosom. Po góle súpera v 70. minúte, sa zdalo, že porážku bude treba odvracať v domácom zápase. Inkasované góly v predkolách Ligy Majstrov sa však zdajú byť pre slovenské mužstvo akýmsi budíkom. Opätovne potom, čo prehrávali, zvýšili útočné obrátky a dokázali negatívny výsledok zvrátiť. Musíme, ale pripomenúť, že Slovan sa teraz nachádza v situácii, na ktorú v tomto ročníku nie je zvyknutý. Tentoraz je tímom, ktorý je vo vedení a bude musieť výsledok uchrániť. S Batumi aj s Podbrezovou v tejto situácii neboli.

Odveta sa odohrá na Tehelnom Poli. Naposledy, keď sa tieto mužstvá stretli, zvíťazilo to slovenské 4:1. V tom čase bol hviezdou Peter Dubovský, ktorý v spomínanom dueli vsietil dva góly. Treba povedať, že hoci sa objavilo pár urážlivých transparentov či pokrikov, bolo terajšie stretnutie oveľa kľudnejšie, ako posledné vzájomné zápasy. Tie sa niesli v znamení bitiek medzi fanúšikmi i políciou.

Slovan posilnil aj fanúšik, ktorý v poslednom zápase v Budapešti fandil sám

Pred tridsiatimi rokmi sa udialo mnoho udalostí. Slovan doma vyhral 4:1, no mnohé násilné udalosti nenechali dlho čakať na odozvu. V dôsledku vyhrážok bolo priaznivcom belasých odporúčané nevycestovať na zápas do Maďarska. Toto poslúchli všetci, mimo toho času 15-ročného Daniela Antošíka, ktorý bol v sektore hostí úplne sám. Vzhľadom na jeho odvahu a vernosť ku klubu sa mu fanúšikovia Slovana rozhodli preplatiť letenku z Argentíny až na tento zápas. Pred začatím ho nechali symbolicky sedieť samého v sektore hostí, tak ako tomu bolo pred rokmi.

Reklama