Reklama
Loading...
Reklama

Kvalitu a oživenie by českej Fortuna lige mohli priniesť dva azda najväčšie kluby na Slovensku. Oba tímy majú krásne štadióny, úžasných fanúšikov, avšak čo im na Slovensku chýba, je atraktívnosť zápasov a to by sa mohlo zmeniť práve pri ich odchode do Česka. 

Rozpočet 10 miliónov eur, nové Tehelné pole s kapacitou 22 500 divákov a slávne mená ako Alexander Vencel, Ján Popluhár, Ján Zlocha či Peter Dubovský, to všetko spája klub z hlavného mesta Slovenska- ŠK Slovan Bratislava. Majiteľ tímu Ivan Kmotrík práve pred pár dňami otvoril debatu s myšlienkou, že by sa ,,belasí“, červenočírni“ a ,,žltomodrí“ mali presunúť do kvalitnejšej maďarskej alebo českej ligy a to z dôvodu väčšej atraktívnosti.

Nádherný štadión Antona Malatinského s kapacitou 19 200 miest, slávne mená ako Jozef Adamec, Ladislav Kuna, Karol Dobiáš a další, no najmä fantastickí fanúšikovia Spartaku, ktorí stoja za svojim klubom a aj v neľahkých situáciach vždy pomôžu, to všetko zdobí bílych andelov. Najfutbalovejšie mesto na Slovensku síce zožalo najväčšie úspechy koncom šesťdesiatych a začiatkom sedemdesiatych rokov minulého storočia, avšak takisto v sezóne 2017/2018 keď vyhralo majstrovský titul, načo nadviazali v ďalšej sezóne v skupine Európskej ligy a triumfom v Slovenskom pohári.

Ďalším tímom, ktorý by mohol opustiť slovenskú súťaž, je klub zo Žitného ostrova. FK DAC Dunajská Streda má nádhernú akadémiu, nový štadión s kapacitou 13 500 divákov a obrovské množstvo fanúšikov z Maďarska. Práve to je dôvod, prečo by bolo ideálnejšie pre DAC skúsiť maďarskú OTP Bank ligu. Práve tu by viedli DAC tuhé boje s Ferencvárosom, MOL Vidi, Honvéd Budapešť a ďalšími nielen na ihrisku ale aj ich fanúšikovia na tribúnach.

Zrejme niet pochýb o tom, že česká Fortuna liga je jednoducho o pár krokov vpred, avšak čo jej chýba je to, aby na úkor tímov ako Příbram, Karviná a ďalších tímov, ktoré nemajú dostatočný finančný rozpočet, väčší štadión a fanúšikovské zázemie, prišli tímy ako Slovan a Trnava. Len si to predstavte, obrovské federálne derby proti pražským ,,S“, obrovské výjazdy fanúšikov po celom Česku a najmä vybičované zápasy na horúcej pôde Baníku Ostrava, s ktorými mali spartakovci dlhé roky družbu a priateľstvo im zostalo až dodnes. Čo sa týka prípadného boju o titul, sú to práve ,,Belasí“, ktorí by mohli zamiešať karty v celkovom poradí. Po odchode Andraža Šporara do Sportingu Lisabon síce stratili slovanisti veľkú útočnú silu, ale stále to nič nemení na tom, že majú najhodnotnejší káder ligy a s prehľadom vedú ligu.

Reklama