Reklama
Loading...
Reklama

Šlágrem 22. kola nejvyšší slovenské fotbalové soutěže byl střet mezi vedoucím Slovanem Bratislava a druhým týmem tabulky Dunajskou Stredou. Ten skončil vítězstvím 3:1 ve prospěch týmu ze slovenské metropole a jeho náskok v čele ligové tabulky se zvýšil na deset bodů. Na Tehelném poli se tak patrně již plánují mistrovské oslavy a pro nezaujatého slovenského fanouška bude v dané situaci zajímavější sledovat boj na chvostu tabulky.

O výsledku zápasu mnohé napovědělo již v úvodu zápasu dvěma góly zlobivé dítě slovenského fotbalu Vladimír Weiss mladší. Nejbližšího soupeře v ligové tabulce dostal do velmi těžké situace a do vlastních řad vnesl potřebný klid. Slovan příliš nerozhodil ani kontaktní gól Marko Divkoviče. Gól Khadfiho z 57. minuty fakticky rozhodl nejen o třech bodech pro Slovan. Ve slovenské lize se patrně rozhodlo o mistrovi, přičemž Dunajska Streda by neměla přijít o druhé místo, neboť třetí Žilina na ní ztrácí sedm bodů. Vzhledem k nedávným klubovým turbulencím budou “šošoni” patrně považovat případné třetí místo za  úspěch.

Nejúspěšnější tým slovenské fotbalové historie bude podle předpokládaného scénáře oslavovat třetí titul v řadě. Fanoušky tak na svou stranu získá i slovinský trenér Darko Milanič, který v minulém roce převzal tým po jednom z nejznámějším slovenských trenérů Jánu Kozákovi. Někteří fanoušci ho brali jako jistou trenérskou neznámou, ale poznali, že jeho pestrý profesní životopis, v němž se nachází i anglický Leeds United či rakouský Sturm Graz není jen shodou náhod.

Bude však nyní zajímavé sledovat, zda udělal Slovan dostatečný fotbalový pokrok, aby se mohl důstojně předvést i na evropské scéně. Toto působení totiž v minulých letech provedlo jistou negaci na domácí fotbalové dominanci a to ve výsledku uškodilo celému slovenskému fotbalu. Ten totiž roky marně hledá tým schopný prorazit v Evropě. Českému fanouškovi se v tomto ohledu nejjasněji vybaví tým Žiliny z roku 2010, který dokázal v předkole Ligy mistrů vyřadit pražskou Spartu.

Na evropském poli si prostě fanoušci “Belasí” příliš radosti v minulých sezonách neužili. V létě 2018 tým vyřadil ve třetím předkole Evropské ligy rakouský Rapid Vídeň a o rok později způsobil ve městě na Dunaji šok černohorský tým Sutjeska Nikšič. Ten hned v prvním předkole ukončil bratislavský sen o Lize mistrů. Základní skupina Evropské ligy působila jen jako velmi slabá náplast. 

O zisku mistrovského titulu je tedy na Slovensku patrně rozhodnuto a podle všeho se jen potvrdí tamní momentální fotbalové poměry. Aby však Slovan získal ještě větší respekt, musí sehrát i důstojnější evropskou roli.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Rysujúci sa návrat slovenskej superstar na domáce trávniky
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama