Doutníky Praha Reklama
Loading...
Luxusní holení banner mobil
Reklama

Hoci výsledky, ktoré mal Slovan v európskych pohároch potešili celé Slovensko a jedná sa o veľký úspech, stále to nie je jediná súťaž, ktorú hrajú. Práve liga je jedna z tých, ktorej musel v rámci náročného časového rozpisu úradujúci majster venovať menej času. To samozrejme prinieslo viacero strát bodov a aj pár šokujúcich debaklov. Tieto skutočnosti dávajú možnosť jeho rivalom.

Je samozrejmé, že klub, ktorý sa venuje povinnostiam na kontinente, musí čas od času v rámci ligových zápasov šetriť hráčov. Tento situáciu zažil práve Slovan. Naša liga mala v poslednej dobe povesť tej, kde vládne jedno mužstvo v absolútnej pohode a s veľkým náskokom. Tento rok by sa to ale mohlo zmeniť. Slovan je v rámci bodov v tesnej blízkosti Dunajskej Stredy a Trnavy. Hoci aj v minulej sezóne mal pred zimnou prestávkou len tesný náskok pred druhou Trnavou, situácia bola trochu odlišná.

V jarnej časti bratislavský klub nečakali žiadne zápasy v rámci pohárovej Európy. Teraz ich bude čakať minimálne jedno kolo play-off. Vďaka prvému miestu v Konferenčnej Lige sa vyhli jednému dvojzápasu navyše, no i tak sa bude jednať o komplikáciu v rámci zápasového rozpisu. Mimo týchto dvoch súťaží, sa musí najúspešnejší slovenský klub venovať aj domácemu poháru. V tomto by mohla mať výhodu Dunajská Streda, ktorá v ňom nečakane skoro vypadla.

Slovan je v ťažkej situácii. Trnava a Dunajská Streda nesmú dopustiť to čo minulý rok

Aj v predchádzajúcom roku, nevyzeral boj o titul jednoznačne. Trnava však po prestávke výkonnostne odpadla a odišiel im aj kľúčový hráč. Napokon sa teda dráma nekonala a klub z hlavného mesta pohodlne súťaž vyhral. Náplasť pre tím z malého Ríma bol aspoň úspech v domácom pohári. Teraz sú však prenasledovatelia až dvaja. Dunajská Streda pod trénerom Gulom síce vypadla v pohári skoro, no v lige podávajú kvalitné výkony.

Slovan takisto ukázal, že problémom by mohla byť aj motivácia. Často sa po zápasoch na kontinente stalo, že na domáce stretnutie nastúpilo úplne iné mužstvo. A teraz nehovoríme len o výmene základnej 11 ako takej, ale aj o prístupe hráčov. Je jasné, že lavička nebude mať takú kvalitu ako prvý tím. Porážky 4:0 s Trenčínom a Žilinou, teda s klubmi, ktoré sa objektívne trápia, sú obrovskými zlyhaniami, nech sa na to pozrieme akokoľvek. Aj na tejto vlastnosti musí majster posledných štyroch ročníkov zapracovať, ak chce titul obhájiť.

Luxusní holení banner počítač
Reklama