Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
Slovan
FOTO: www.skslovan.com
Slovenský futbal

Slovan prepásol veľkú šancu. Z jedného bodu mohli byť tri

Mesiac február ešte síce nie je ani v polovici, no zápas Slovan – Dunajská Streda bol jasne zvolený duelom mesiaca. Svojou kvalitou a očakávaným nábojom isto nesklamalo. Takisto kulisa, ktorá čítala viac priaznivcov ako na všetkých zápasoch zo dňa predtým dohromady, poskytla kvalitnú návštevu pre takýto zápas. Remíza 1:1 bola možno vzhľadom na vyrovnanosť tímov, ako aj s faktorom, že posledné súťažné stretnutie skončilo práve takto prísľubom, že práve to je najočakávanejší výsledok. Slovan však po priebehu zápasu nemôže byť spokojný s jedným bodom.

Úvod stretnutia patril domácim, ktorý sa po skrumáži v pokutovom území dostali do vedenia. Následne však Slovan zapol vyšší výkonnostný mód a svojho súpera po zvyšok celej prvej polovice absolútne prehrával. Čo sa zakončenia týkalo, to však končilo zväčša mimo bránu, či na skvelo chytajúcom Petrášovi. V 40. minúte sa však rútil sám na bránu Malik Abubakari a vypýtal si faul na červenú kartu. Dunajská Streda bola nútená poslať do hry ďalšieho stopéra namiesto Zsolta Kalmára, čo výrazne oslabilo ich kreativitu v zálohe.

Slovan síce do konca prvej polovice neskóroval, no bolo jasné, že v tom druhom bude vďaka tejto výhode zbesilo útočiť. Efektivita sa však ukázala ako veľká slabina. Jediný gól priniesla Chakvetadzeho genialita pri centri na Kucku, ktorý loptu na dvakrát pretlačil do brány. Abubakari následne pridal aj druhý gól Bratislavčanov, no ten pre veľmi tesný ofsajd neplatil. Mužstvá sa teda rozišli zmierne, no Slovan môže takáto nevyužitá šanca istotne mrzieť.

Malik Abubakari sa ukazuje ako skvelá posila pre Slovan

Slovan hoci avizoval príchod viacerých Slovákov, počas zimného prestupového obdobia sa zameral na posily zo zahraničia. Zubeiru ani Maudo zatiaľ toho veľa neodohrali, no Malik Abubakari dostal šancu aj v pohárovom zápase s Bystricou, aj v šlágre s DAC. V pohárovom stretnutí sa privítal gólom a ani v derby zápase k tomu nemal ďaleko. Jeho presný zásah síce zvrátil tesný ofsajd, no bola to práve jeho dynamika a rýchlosť, ktoré zabezpečili, že sa Slovan dostal do početnej výhody.

Pozícia hrotového útočníka bratislavský tím dlho trápila, no táto posila sa minimálne v úvodných dvoch stretnutia po prestávke ukázala v ideálnom svetle. Preto nie je ani veľkým prekvapením, že zo všetkých posíl, je to práve on kto dostáva v zápasoch najväčšiu minutáž.

Reklama