Reklama
Loading...
Reklama

Slovan a Trnava už odohrali polovicu svojich zápasov v skupine. Bratislavský klub mal v zápase s Lille obrovskú šancu získať zvýhodnenú pozíciu v skupine. Napriek tomu, že viedol o gól, sa to nepodarilo. Trnava je v úplne inej situácii. Po troch zápasoch stále nezískala ani jeden bod. Akúkoľvek nádej na postup už strácajú aj tí najväčší optimisti. Hoci Spartak nehovoril o obrovských ambíciách, vzhľadom na ich pôsobenie v predkolách, je táto pozícia miernym sklamaním.

Trnava potešila fanúšikov nie len samotným postupom, ale aj fantastickou cestou v predkolách. Tam vyradili napríklad aj poľský Lech. Ten bol v uplynulom ročníku štvrťfinalistom Európskej Konferenčnej ligy. Vzhľadom na los, ktorý im do skupín priradil Ludogorets, Fenerbahce a Nordsjaelland, bolo jasné, že sa s postupom veľmi nerátalo. Už samotná účasť v skupine však bola skvelým úspechom. Takže napriek tomu, že z týchto zápasov je zisk bodov stále nulový, neberie sa to ako tragédia. Napriek tomu, fanúšikov určite neteší, že sa zatiaľ zo zisku bodov netešili.

Slovan mohol viesť skupinu s náskokom. Situáciu si výrazne skomplikoval

Vzhľadom na to, že súper ktorého mal Slovan v treťom zápase, ktorým bol francúzsky Lille, len remizoval zápas predtým, bol bratislavský klub vo fantastickej pozícii. V prípade víťazstva, by mal šancu na prvé miesto v skupine absolútne vo svojich rukách. Odveta s týmto klubom, by to ovplyvnila len minimálne, nakoľko by Slovan mal v zápasoch, v ktorých by mal byť favoritom, všetko vo svojich rukách. To sa napriek skvelému úvodu nepodarilo.

Po góle Čavriča, ktorý musel odobriť VAR, sa javilo všetko ideálne. Súper mal síce prevahu, no nedalo sa povedať, že by na ihrisku dominoval. Z malého množstva šancí, ku ktorým sa dostal, dokázal aj tak väčšinu zlikvidovať Milan Borjan. Skrat nastal až po chybe Kashiu, ktorá viedla ku gólu. Slovan vo svojej veľkej šanci hneď po inkasovanom góle síce prekonal brankára, no posledný obranca dokázal dostať loptu mimo priestoru brány. Následne už bol na koni skôr súper, z čoho vyústil aj rozhodujúci gól na 2:1. Aby toho nebolo málo, v závere zápasu stratil nervy Lucas Lovat, za čo dostal okamžitú červenú kartu. Nakoľko je to pravidelný hráč základnej zostavy, zatiaľ čo jeho alternatíva Vojtko, sa ale do zápasov často nedostáva, bude zaujímavé sledovať, ako sa Slovan s touto situáciou vysporiada. Ako ďalšia alternatíva sa ponúka Jaromír Zmrhal, prípadne Lukáš Pauschek, ktorý vie zahrať aj na ľavo

Reklama