Reklama
Loading...
Reklama

Situácia v Nitre, z ktorej po finančných problémoch odišlo viacero hráčov je už verejnosti známa. Jeden z odídencov, Marián Chabot na leto 2021 podpísal zmluvu so Slovanom Bratislava. Je zároveň prvou posilou po príchode nového trénera Vladimíra Weissa.

S klubom trénuje už teraz. Do zápasov sa však bude môcť zapojiť až od budúcej sezóny. S klubom je dohodnutý na trojročnej zmluve. 

Napriek mladému veku impozantné štatistiky

Hoci má len 21 rokov, v našej najvyššej súťaži odohral už 69 zápasov. Už ako 18-ročný debutoval v lige a v súčasnej sezóne sa trafil už sedem krát. 

Na najvyššiu métu v reprezentácii síce ešte nedosiahol, ale v mládežníckych kategóriách odohral za slovenskú reprezentáciu do 21 rokov 12 duelov, v ktorých si pripísal tri asistencie. V roku 2020 v kvalifikácii na majstrovstvá Európy do 21 rokov odohral všetky stretnutia. Získal aj titul majstra Slovenska v kategórii U19 v sezóne 2016/17. V nasledujúcej sezóne hral za Nitru v mládežníckej Lige majstrov. 

Teraz bude mať Slovan na krídlach dve mladé alternatívy, nakoľko sa z hosťovania zo Zlatých Moraviec vráti v následujúcom ročníku Dávid Hrnčár

„Teším sa, že pre Davida Hrnčára i Mariána Chobota sme boli napriek záujmu iných klubov prvou voľbou. Bol by som rád, ak by tento trend pokračoval aj v prípade ďalších mladých slovenských hráčov, ktoré nemusia nutne odchádzať do zahraničia. V lete budeme mať k dispozícii viacerých kvalitných krídelníkov a bude na každom jednom z nich, ako sa pobije o svoje miesto. Aj pre Davida Hrnčára a Mariána Chobota platí, že všetko bude v ich rukách. Verím, že rozvinú a ukážu svoj potenciál,“ vyjadril sa generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Nadšenie neskrýval ani samotný hráč, ktorý po krušných časoch v Nitre bude môcť pôsobiť v najslávnejšom klube Slovenska.

„Som veľmi šťastný, že budem hráčom Slovana Bratislava. Slovan je značka, najlepší klub na Slovensku, v mládeži i v lige ma zápasy so Slovanom vždy viac motivovali. Teraz si plním taký svoj menší sen. Keď som hral na Tehelnom poli, tak to bolo krásne, teraz to môže byť ešte krajšie. Viem, že je to v mojich rukách, urobím maximum, aby som zabojoval o svoje miesto. Som rád, že už môžem trénovať s tímom. Najlepšie sa cítim na krídle, najčastejšie na ľavej strane, no už som hral aj napravo,“ vyhlásila nová akvizícia.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama