Reklama
Loading...
Reklama

To, že Slovan získa titul nie je za posledné roky nič zvláštne. Stalo sa tak už šiesty raz za sebou. Po minuloročnej dráme, však veľa ľudí očakávalo, že nás niečo podobné bude čakať i tento rok. Opak bol však pravdou. Hoci bratislavský klub v uplynulej sezóne získal titul až dve kolá pred koncom, dnes je to päť kôl pred koncom. Čo sa dátumu týka, je to vôbec najskôr, čo titul získal, nakoľko sa to podarilo už v apríli.

Čo bude robiť Slovan ďalej?

Na otázku, čo bude nasledovať, nájdeme množstvo fráz, ktoré môžeme v súčasnosti považovať za klišé. Ciele sú jasné. Získať ďalšie tituly, zlepšiť sa v európskych súťažiach a konečne napraviť svoju reputáciu v pohári, kde Slovan už tretí rok v rade neuspel. AK sa však pozrieme na káder, nejde si nevšimnúť, že množstvu hráčov končia zmluvy, niektorým hosťovania a veľa lídrov má vyšší vek. Reč je o hráčoch ako sú Kucka, Kashia, Kankava, či Weiss. Hoci všetci podávajú fantastické výkony, nedá sa o nich hovoriť ako o perspektívach do budúcna. Weiss navyše priznal, že táto sezóna môže byť jeho poslednou, aj v dôsledku častých zranení.

Ďalej sa určite dá debatovať napríklad o Milanovi Borjanovi, či Dávidovi Strelcovi. V prípade prvého menovaného sa končí hosťovanie. Slovan tak bude opätovne musieť riešiť brankársku otázku. V prípade Strelca, sa dá hovoriť aj o hráčovom zotrvaní. Potom čo zo Slovana odišiel do Talianska, sa v zahraničí dlho nevedel presadiť. Pomohol až návrat do rodného klubu, kde opäť našiel stratenú formu. Je teda terčom diskusií, či hráč zostane natrvalo, alebo sa vráti do Talianska.

Množstvo končiacich zmlúv sa dá vyriešiť teraz

V tejto sezóne Slovan hráčov príliš nestriedal. Množstvo hráčov z lavičky je vyťažovaných minimálne a aj spomedzi tých končia mnohým zmluvy. Nakoľko má teraz tím päť zápasov, ktoré už s jeho umiestnením nemôžu pohnúť, nastáva zrejme čas na to, aby aj takýto hráči dostali šancu. Po odchode Lucasa Lovata, začal pravidelne hrávať Matúš Vojtko. Predtým sa zdalo, že v Slovane nemá budúcnosť, no dnes je už stabilným členom základnej zostavy. Bude zaujímavé sledovať, či sa to podarí aj ostatným hráčom.

0 0 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x