Reklama
Loading...
Reklama

Futbalisti Slovanu Bratislava prehrali vo svojom 160. derby proti najväčšiemu rivalovi v lige 3:0 na trnavskom trávniku. Víťaz ligy a poháru zo sezóny 2019/2020 nevyužil šancu získať ligový titul. Získanie ligového titulu na trávniku Trnavy by znamenalo hlavne veľké víťazstvo pre fanúšikov Slovana, ktorých odvekým rivalom na tribúnach sú práve fanúšikovia Spartaku Trnava.

V celku herne vyrovnaný zápas, ktorý vyhrala Trnava rozdielom triedy 3:0. Už druhé prehraté derby za posledné dva týždne bude mať určite v kabíne belasých osobné vyvodenie zodpovednosti za predvedené výkony z poslednej doby ako naznačil prezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Sme si vedomí, čo sa dnes stalo, a vnímame vážnosť situácie. Prehrať sa dá, nie však dvakrát v rozmedzí dvoch týždňov v najväčšom slovenskom derby a po výkonoch, ktoré nezodpovedajú značke ŠK Slovan Bratislava. Dnes sme mali šancu napraviť dojem z posledných nevydarených výkonov, namiesto toho dostali všetci, ktorí nám verili, krutú ranu.

Ako generálneho riaditeľa klubu, ale najmä ako slovanistu, ma to neskutočne bolí a bolí to určite aj vás všetkých. Ospravedlňujeme sa za toto zlyhanie, náš dnešný výkon bol nedôstojný, dehonestujúci a nehodný značke ŠK Slovan. Situáciu si interne zanalyzujeme a vyvodíme dôsledky, o ktorých budeme informovať v najbližších dňoch,“ vyjadril sa po zápase Kmotrík.

S výsledkom nie sú určite spokojní ani hráči Slovana, ktorí sa po zápase na adresu predvedenej hry svojho tímu vyjadrovali veľmi kriticky. Naopak Trnava, ktorá v derby zvíťazila dostala odmenu od fanúšikov v podobe „ďakovačky“ za bránami štadiónov, kde sa ich zišlo opäť niekoľko desiatok.

Po zápase sršala z hráčov a trénerov obrovská spokojnosť o čom značí aj pozápasový rozhovor kapitána Trnavy Martina Mikoviča

„Sme neskutočné mužstvo, neskutočná partia. Sme dobre nastavení, Slovan je veľká značka a pre nás sú zápasy s ním vždy motivácia. Som rád, že sme to dnes zvládli s tromi gólmi a vzadu na nulu. Škoda, že tu nemohli byť diváci… Vieme, čo máme hrať, naša forma graduje. Som strašne hrdý na celé mužstvo. Rozhodujúce bolo srdiečko a nastavenie na zápas, Slovan sme dnes rozšliapali. Keď sa niekto pozrie na naše výkony z jesene a terajšie, tak je to úplne iné. Základom je dobrá partia, ak sa toto mužstvo ešte posilní na dvoch-troch postoch, tak to môže byť v novej sezóne veselé,“ zhrnul kapitán Martin Mikovič.

Spartak Trnava sa priblížil k pohárovej Európe

Spartak Trnava si víťazstvom proti Slovanu zvýšil náskok oproti Žiline, ktorá stratila všetky tri body v zápase proti Dunajskej Strede (2:3). Trnavákom stačí do tabuľky skupiny o titul získať už iba 3 body, aby sa stali účastníkmi kvalifikácie novej európskej konferenčnej ligy, ktorá štartuje už budúcu sezónu 2021/2022.

ČÍST VÍCE

Reklama