Reklama
Loading...
Reklama

Slovan Bratislava napriek mnohým posilám a skvelej príprave, nezačal sezónu ideálne, keď v prvom predkole len remizoval s absolútnym outsiderom FC Swift Hesperange. Vrásky však môže mať aj zo situácie v útoku. Klub nedokázal udržať Čakvetadzeho, za ktorého doteraz neprišla náhrada. Podľa posledných správ by mal tím opustiť aj najdlhšie slúžiaci hráč, Aleksandar Čavrič. Ten je podľa ruských médií na ceste do ruskej ligy. Slovan tak musí začať urýchlene jednať, nakoľko času je málo.

Slovan nedotiahol Taiwa, spomína sa aj Polievka

Dlhú dobu sa spomínal príchod Abdulrahmana Taiwa, ktorý v uplynulej sezóne podával fantastické výkony v drese Trnavy. Prestup vyzeral byť na spadnutie, no napokon sa všetko otočilo a nigérijský útočník posilnil lotyšskú Rigu. Prakticky od minulej sezóny sa masívne spomínal aj príchod Róberta Polievku, ktorý sa v drese Banskej Bystrice ukazuje vo fantastickom svetle. Ani v tomto prípade sa však nedá povedať, že by bol Slovan na dobrej ceste k podpisu.

Uplynulý zápas ukázal, že bratislavskému klubu chýba v útoku nápaditosť, nakoľko o jediný presný zásah sa postaral Vladimír Weiss ml. z priameho kopu. V minulom roku mal slovenský majster v ofenzíve taký pretlak, že Jaromír Zmrhal musel často alternovať na ľavej obrane. Teraz je však situácia iná. Malik zatiaľ nepriniesol požadované zlepšenie útoku ako sa čakalo a spomínaný Zmrhal, aj s Barseghyanom v poslednom zápase sklamali. Je samozrejme predčasné hodnotiť výkonnosť tímu po jednom zápase. Každopádne trápenie v ofenzíve je očividné. Odchádzajúci Čavrič, by mal klubu pomôcť pred odchodom aspoň v odvete. To však nič nemení na tom, že klub musí z hľadiska posíl v útoku konať.

Ako alternatívy sa môžu javiť ešte Adler da Silva, ktorý však dlhodobo nepodával očakávané výkony. Sharani Zuberu je na tom podobne. Po príchode z Dunajskej Stredy zatiaľ nesplnil to čo sa od neho dúfalo. Neistý je takisto osud Ivana Šaponjiča. Ten sa síce vrátil z hosťovania v Turecku, no zatiaľ sa nezdá, že by sa mal vrátiť späť do zostavy. Ukazuje sa teda, že Slovan má v ofenzíve pomerne dosť alternatív. Väčšina hráčov, sa však nenachádza vo forme, ktorá by sa od nich čakala.

Reklama