Reklama
Loading...
Reklama

Slovan plánuje nové posily, ešte pred koncom jesennej časti plánuje mimo Zsolta Kalmára priviesť ďalšiu kontroverznú posilu. Mal by sa ňou stať bývalý hráč Spartaka Trnava, Andrej Kadlec, ktorý aktuálne pôsobí v ŠKF Sereď

Hoci sa vedenie bratislavského klubu, už dávnejšie vyjadrilo, že neplánuje vo veľkom brať hráčov o rivalov. Na niečo také by bolo podľa ich vyjadrení treba, aby to bol futbalista nadštandardných kvalít. Potom, čo sa objavil záujem o hráča DAC, Zsolta Kalmára, sa však objavila aj možnosť príchodu Andreja Kadleca.

Ten síce nepôsobí v mužstve, s ktorým by mal Slovan zlé vzťahy, no do Serede prišiel z Poľska, kam prestúpil z mužstva trnavského Spartaka. Pravý obranca podáva v tejto sezóne skvelé výkony. Mimo aktivity v obrane vie pomôcť aj útoku. V tomto ročníku sa do brány súpera trafil už štyri krát. O jeho forme sme už písali v predchádzajúcom článku

Špekulácie o tomto prestupe, posilňuje aj to, že Andrej Kadlec v poslednom zápase Serede v tomto roku, nepredstavil v základnej zostave a nebol ani na lavičke. A to napriek tomu, že nebolo známe žiadne zranenie a doteraz hrával pravidelne v základnej zostave.

Andrej Kadlec, môže byť riešenie problémového postu

Nakoľko má Andrej Kadlec zmluvu len do konca aktuálneho kalendárneho roka, nemal by byť žiadny problém tento prestup dotiahnuť do konca. Sereď tomu nemôže stáť v ceste a tak je potrebný len súhlas hráča s ponúkanou zmluvou.

Pre Slovan by to mohlo byť riešenie pre problémový post pravého obrancu. Tam síce majú k dispozícii Lukáša Pauscheka a Jurija Medvedeva, no obaja futbalisti majú časté zdravotné problémy a v zostave často absentujú. Aj z toho dôvodu musí ako núdzová alternatíva, hrať na pravej obrane krídelník Dávid Hrnčár. Z tohto dôvodu, by sa bratislavskému klubu oplatilo aby Andrej Kadlec prišiel. Výhoda je aj to, že by bol úplne zadarmo a z pravidla si domáci hráči pýtajú menej peňazí, ako futbalisti zo zahraničia.

Reklama