Reklama
Loading...
Reklama

Slovan s Trnavou sa v rámci svojich skupín nachádzajú na podstatne odlišných miestach. Reč nie je len o umiestnení v tabuľke, ale aj o pozícii v ktorej sa klub nachádza. Zatiaľ čo bratislavské mužstvo bolo už pred začiatkom zápasov skupinách favoritom, Trnava bola v pozícii jasného outsidera. Už pred súťažou bolo jasné, že zo svojej skupiny bude postupovať ťažko. Slovan, hoci mal povesť klubu, ktorý má problémy v zápasoch s outsidermi, mal papierovo zvládnuteľnejšiu skupinu. Po druhom zápase sa zatiaľ tieto špekulácie potvrdzujú. Slovan je v čele skupiny, zatiaľ čo Spartak bez bodu na chvoste. Mohlo tomu ale byť inak.

Spartak bol jasný outsider, na body však siahal

Trnava po vysokej porážke s Ludogorest Razgrad 0:4 očakávala ešte ťažší zápas. Obavy boli oprávnené. Fenerbahce v tejto sezóne nepozná pocit porážky, ba dokonca ani straty bodov. Naposledy v zápase nevyhralo ešte v závere minulej sezóny s Galatasarayom. V tej súčasnej však vyhralo každý jeden zápas, s výnimkou prípravných. Slovenský zástupca dobre vedel, čomu čelí. V jeho prospech hovorila však fantastická podpora fanúšikov, ktorá beznádejne vypredala domáci štadión.

Spartak dlhodobo odolával tlaku súpera. Kapituloval až v 70. minúte po góle Kinga. Ten následne pridal ďalší gól a zdalo sa, že je všetko stratené. Následne však Paur skvele nachytal nepozorného súpera a Ofori ešte vykresal nádej svojim gólom. Keď následne súperovi neboli uznané dva góly, človek cítil, že mágia trnavského štadióna, opäť zafunguje. V samotnom závere zápasu, hlavičkoval Ristovski v bezprostrednej vzdialenosti od brány súpera. Bohužiaľ, lopta do brány nenamierila. Bolo by to skutočne rozprávkové zakončenie zápasu, ak by sa to podarilo. Macedónsky útočník, čaká na gól v súťažnom zápase, už takmer celý kalendárny rok. Jeho posledný zásah sa datuje na 26. októbra, v pohári proti Seredi. Prerušiť túto sériu, navyše v takomto momente by bolo fantastické. Hoci sa to však nepodarilo, slovenský zástupca sa nemusí hanbiť. S jasný favoritom hral vyrovnanú partiu. Od zisku bodu ho delili len centimetre.

Slovan zažil festival nepremenených šancí. Napokon však zvíťazil

Bratislavský Slovan po obrate v prvom zápase na domácom ihrisku, čakal zápas na ihrisku súpera. V slovinskej Ľubľane ich čakal podľa prognóz vyrovnaný súper. Slovenský zástupca však na ihrisku dominoval. Súpera prakticky k ničomu nepustil, navyše mal šancu za šancou. Tie však vo veľkej miere spaľoval. Nešťastníkom dňa bol Vladimír Weiss ml. ktorý k množstvu nevyužitých príležitostí, navyše nepremenil v prvom polčase penaltu. Aj tá pramenila z aktivity bratislavského mužstva, keď unikajúceho Čavriča, zastavil až faul brankára.

Slovan sa však aj z tohto otriasol. Súper bol naďalej pod tlakom, z čoho vyústil druhý faul na penaltu. Tú už si na starosť vzal Čavrič a svoju šancu využil. To, že slovenský klub nemá v zakončení svoj deň, korunoval Dávid Strelec. Ten sa rútil v závere sám na brankára, no hoci ho dokázal obísť, lopta mu ušla a neumiestnil ju do brány. Belasí tak síce oslavovali víťazstvo, no bola jasné, že skóre mohlo byť podstatne vyššie a klub sa mohol vyhnúť dráme.

Víťazom kola sú fanúšikovia

To ako sa predviedli oba fanúšikovské tábory našich klubov, bola jasná ukážka toho, ako to má vyzerať. Spartak bol na domácom zápase hnaný plnými tribúnami. Tie ani potom, čo klub prehrával o dva góly, neustále svojich priaznivcov podporovali. Jediná škoda bolo, že za túto snahu neboli tribúny odmenené.

Zdroj:www.fcspartaktrnava.com

Slovan hral zápas na ihrisku súpera. Do Slovinska však pricestovalo až 1200 ich priaznivcov. To je číslo, ktoré v našej lige, niektoré kluby nedosiahnu ani v domácom zápase. Toto bolo stretnutie v zahraničí. Fanúšikovský tábor bol za toto odmenený víťazstvom. Obe skupiny fanúšikov však ukázali, že ak ľudia chcú, dokážu si na futbal nájsť cestu nielen doma, ale aj v zahraničí.

Slovan
Zdroj:www.skslovan.com
Reklama