Reklama
Loading...
Reklama

Mládežnický reprezentant před nedávnem přestoupil do portugalské Vitórie Guimarãese a celek z Uherského Hradiště okamžitě musel začít řešit situaci mezi třemi tyčemi.

Vždyť přišlo o svou jedničku, která klub nejednou svými skvělými zákroky podržela. Matouš Trmal byl podle vychytaných nul s 12 čistými konty třetím nejlepším brankářem uplynulé prvoligové sezony. Zasáhl přitom jen do 27 utkání, protože závěr ročníku musel kvůli zranění vynechat. To se odrazilo i na celkovém výkonu týmu trenéra Martina Svědíka.

Proto přivedlo na jihovýchod Moravy zkušeného slovenského gólmana Pavola Bajzu. Osmadvacetiletý rodák ze Žiliny podepsal s klubem smlouvu do června 2023.

 

Slovenský brankář je odchovanec Dubnice nad Vahom, odkud v létě 2012 přestoupil do italské Parmy. I když se o něm vědělo, že má velký potenciál, jeho kariéra se ale v dalších letech jaksi neubírala správným směrem. Bankrotující Parma ho poslala na hostování do druholigového FC Crotone. Za Parmu si připsal pouze 6 startů. Pouze o dva starty více v Crotone. Poté se stěhoval do slovinského NK Zavrč. Nejdelší část své kariéry strávil v dánském Vejle BK, se kterým postoupil do tamní nejvyšší ligy. Jeho poslední krátké angažmá bylo za kyperský Olympiakos Nicosia. Může se také pochlubit jedenácti starty za mládežnickou reprezentaci slovenské jednadvacítky. 

 

Trenér celku z Uherského Hradiště může nyní počítat s trojicí brankářů. Krom nové akvizice ještě s Vítem NemravouRadkem Porcalem. Druhý jmenovaný, dvaatřicetiletý brankář trenéra o svých kvalitách moc nepřesvědčil. Jelikož přípravnou porci vítězných zápasů odchytal odchozí Trmal a posléze čtyřiadvacetiletý Nemrava. 

„Po odchodu Matouše Trmala jsme si byli vědomi, že musíme vyřešit post gólmana. Jsme rádi, že jsme se dohodli a můžeme představit hráče, který má zajímavé zkušenosti a společně s Víťou Nemravou by měl vytvořit kvalitní gólmanskou dvojici,“ uvedl na klubovém webu manažer prvního týmu Slovácka Veliče Šumulikoski.

 

Porcalovi se nepovedl konec loňského ročníku, kdy dostal šanci mezi třemi tyčemi, po zranění kolegy Trmala. 

Naopak vedení Slovácka bylo spokojeno s výsledky hlavního trenéra Svědíka.  Za dobře odvedenou práci přišla odměna v podobě nové smlouvy, prodloužená do léta roku 2023. Šestačtyřicetiletý kouč vede klub od předloňského listopadu. V předminulé sezoně skončili jeho svěřenci v české nejvyšší soutěži na 11. místě.  Uplynulý ročník byl ještě úspěšnější. Slovácko prošlo do nadstavbové skupiny o Evropu, kde vypadlo s Bohemians 1905.

Od srpna doplnil realizační tým Josef Mucha. který naposledy působil jako asistent u FC Vysočina Jihlava. V minulosti působil u olomouckých celků Sigmy a HFK,Olomouc, Karviné či HFK, nebo Karviné. Mucha přišel na místo, které vzniklo po odchodu Michala Šmardy do pražské Sparty. Již dříve klub ohlásil příchod trenéra Jiřího Saňáka, který má nyní na starosti třetiligové béčko.

Moravský celek bude zajisté chtít navázat na vesměs podařenou loňskou sezonu. Dopomoci by měl i šuter Rigino Cicilia. Rodák z Curacaa, který posílil Slovácko z FC Eindhovenu.

Domnívám se, že trenér Svědík odvádí na lavičce celku z Uherského Hradiště záslužnou práci a dokazuje své kvality. Především jeho velká osobnost je hnacím motorem moravského celku. Slovácko je vyhlášeno jako jedna z nejlepších líhní mladých talentů v Česku. Hlavně díky němu, můžeme říci, že Slovácko naplňuje svůj potenciál!

Související články:

Reklama