Reklama
Loading...
Reklama

O tom, že tým Slovácka představuje v nejvyšší soutěži asi nejpříjemnější překvapení této sezóny se toho již napsalo hodně. Před příštím ročníkem se tak možná budou dostavovat do hlav fanoušků velmi zajímavé myšlenky a byť jim není umožněn vstup na stadion, mohou se cítit jako v krásném fotbalovém snu. S Libercem a Jabloncem nyní svádí boj o třetí místo. U dvou týmů zpod Ještědu se boj o tyto pozice předpokládal, ale Moravané udělali tento boj zajímavějším. Duben se může v tomto ohledu stát rozhodujícím a Slovácko čeká patrně nejtěžší zkouška tohoto ročníku. 

Když se podíváme na našlapaný ligový duben, nalézáme pro tento tým možná jedno pozitivum na vyřazení v osmifinále MOL cupu. Na úkor Slovácka postoupila mezi nejlepších osm Mladá Boleslav zažívající naopak nepovedený ligový ročník. Slovácko se tak může zcela zaměřit na FORTUNA ligu a věřit ve sklízení sladkých plodů této sezóny v letní přestávce. V dubnu se bude Slovácko konfrontovat s týmy, jež představují přímou konkurenci v boji o pohárové příčky, ale zároveň ho čekají zápasy, kde musí nutně potvrdit roli jasného favorita. Náročný program tohoto měsíce může opět mnohé napovědět o síle tohoto týmu.

Dubnový program Slovácka začne na hřišti Opavy. Ta podle všeho nacvičuje loučení s nejvyšší soutěží a z pohledu hostujícího týmu by se mělo jednat o formalitu. Bude to však také další zápas, kde vítězství není úspěchem, ale splněním povinnosti. Uvidíme, zda nebude až příliš patrná jistá svázanost. Za tři dny pak přijde další venkovní zápas v Olomouci. Ta může letošní ročník dohrávat v relativním klidu, ale před dalšími zápasy může toto kolo napovědět mnohé o síle Slovácka po reprezentační přestávce. Poté totiž přijde jeden z rozhodujících duelů.

Ten Slovácko odehraje 10. dubna doma a přivítá Slovan Liberec. Bude se tak jednat o přímý souboj o účast v evropských pohárech. Uvidíme patrně zápas, u něhož bude umocněn smutek z prázdných tribun. Na druhou stranu se dá postupně očekávat jisté taktizování. To představuje zkoušku z nepoznaného pro trenéra Martina Svědíka, který podle všeho míří k jednomu ze svých kariérních vrcholů. Za další tři dny čeká Slovácko cesta do Prahy, kde se tým utká v Ďolíčku s Pardubicemi. V případě podařené zkoušky přijdou rychle myšlenky na 27. kolo.

Bude se znovu jednat o cestu do Prahy a Svědíkův tým přivítá Sparta. Není tomu tak dávno, co Slovácko patřilo do kategorie týmů, jež již v Průhonicích prohrávaly. Nyní pojede na Letnou s úkolem sehrát otevřenou a vyrovnanou partii. Cílem nemusí být jen tři získané body. Výsledkem může být i jistá komplikace pro Spartu v boji o druhé místo, jež se zdá v současné situaci jasně dané.

Následovat bude domácí zápas, v němž budou fanoušci Slovácka rovněž brát tři body jako samozřejmost. Do Starého města přijede Zbrojovka Brno žijící díky boji o záchranu ve velké nejistotě. Pro domácí tým se bude jednat o jistou předehru zápasu s Plzní. Ta měla před sezonou vyšší ambice než Slovácko, ale zatím je zcela nenaplňuje. Ani jeden tým si v tomto zápase nebude moct dovolit klopýtnout. V západočeské metropoli se patrně začne lámat chleba v boji Slovácka o senzaci.

To, jak tým zvládne fotbalový duben se možná nejvýrazněji podepíše na výsledku celé sezony. Bude zajímavé sledovat, zda stále tým vše zvládá s kamennou tváří nebo se dostavuje pochopitelná nervozita. Během tří týdnů musí Slovácko odehrát sedm zápasů. Možná se ve výsledku bude jednat o přípravu na pohárový režim.   

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slovácko zatím zvládá nezvyklou roli. Co bude dál?
  • Může letos Slovácko vrátit do regionu evropské poháry?
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama