Slovenskí futbalisti sa vo štvrtom zápase kvalifikácie na Majstrovstvá sveta predstavili proti Slovinsku. Naša doterajšia forma nebola oslnivá vzhľadom na zbytočné remízy s Maltou a Cyprusom. Tie však čiastočne vynahradila výhra s Ruskom.

Proti Slovinsku sme potrebovali zabodovať a ideálne aj za tri body. Zápas sa vyvíjal pomerne pomaly. Bola to skôr taktická bitka a aj preto, sa veľa akcie nedialo. V 32. minúte sa však po šikovnosti a následnom centre Vladimíra Weissa presadil, Róbert Boženík hlavou. Táto radosť však netrvala dlho. Po góle síce ešte prišlo zakončenie Schranza do tyče, no potom na záver polčasu, naše mužstvo zažilo výpadok.

V 40. minúte pri nás stáli všetci svätý, keď Mlakar pred prázdnou bránou trestuhodne zahodil. O dve minúty neskôr už však bolo vyrovnané. Peter Stojanović našiel miesto za našimi obrancami a prekonal Mareka Rodáka. V druhom polčase sme boli vo všeobecnosti aktívnejším mužstvom. Vytúžený gól to však neprinieslo. Na konci zápasu Dávid Strelec prepúšťal loptu Róbertovi Makovi čo sa neukázalo ako šťastné rozhodnutie, ktoré nás pripravilo o možnosť skórovať. V tíme Slovinska sa predstavil aj bývalí slovanista Andraž Šporar, ktorý na ihrisko prišiel v 83. minúte a jeden krát sa pokúsil našu bránu ohroziť hlavou.

Máme pred sebou veľa práce

Po tejto remíze máme za štyri zápasy jediné víťazstvo a tri nerozhodné výsledky. Stále sme neprehrali, no v tabuľke sme na nepostupovom treťom mieste so ziskom šiestich bodov. Chorvátsko a Rusko vo vzájomnom zápase remizovali a tak majú obe mužstvá o bod viac ako my. Najbližšie sa predstavíme práve proti Chorvátku v sobotu 4.9 o 20:45. Jedná sa o favorita našej skupiny. Bude to teda jeden z najdôležitejších zápasov