Reklama
Loading...
Reklama

Teprve devatenáctiletý senegalský útočník Abdallah Sima zazářil v utkání proti Opavě a výrazně se podílel na výhře Slavie, když byl u tří gólů a další branku sám vstřelil. Mladý hráč přitom k Pražanům přišel teprve v létě a měl být posilou slávistického béčka. Sima se ovšem dostal do prvního týmu a postupně začal sbírat minuty na hřišti. V základu poprvé nastoupil proti Nice v Evropské lize, kde se uvedl gólem hlavou.

Ač je Sima útočník, trenér Slavie Jindřich Trpišovský ho v sestavě staví na kraj zálohy. To ovšem Senegalci nezabránilo ve včerejším úžasném výkonu, neboť napomohl ke třem brankám pražského týmu a sám nato také skóroval. Ke gólu byl blízko už v 71. minutě, kdy ale natrefil pouze tyč. Odražený míč pak do odkryté sítě dopravil Jan Bořil. Simova chvíle přišla o necelých deset minut později. Slávistický objev se rozběhl z poloviny hřiště a žádný opavský hráč jej nebyl schopen zastavit. Své fantastické sólo úspěšně zakončil a mohl se radovat z první vstřelené branky v české nejvyšší soutěži.

„Aktuálně je členem základní sestavy. Bude s ním práce, ale jeho potenciál je neskutečný. Dnes ho naznačil, bude se raketově zlepšovat. Ani nemám strach, že by se zkazil,“ pěl na hráče chválu Jindřich Trpišovský.

Sima ze svého rodného Senegalu odjel do akademie francouzského Evianu, odkud putoval do Táborska. Tam si ho vyhlédli slávističtí skauti a vypadá to, že se ve výběru nezmýlili. V září Sima nakoukl do české ligy, když strávil na hřišti sedm minut proti Slovácku. Senegalec poté naskočil do Evropské ligy, kde odehrál pouze minutu proti Beer Ševě a dvacet minut proti Leverkusenu. V utkání proti Nice už ovšem vytáhlý útočník nastoupil do základní sestavy a gólem napomohl k výhře Pražanů 3:2. V české nejvyšší soutěži následně poprvé odehrál celých 90 minut proti Mladé Boleslavi.

Čím více času tráví Sima na hřišti, tím více jeho výkony rostou. Pokud Senegalec svůj potenciál dokáže dlouhodobě naplnit a bude pokračovat ve svých výborných výkonech, bude jen otázkou času, než si ho vyhlédne některý ze zahraničních klubů. Hráčovu vizitku kazí snad jen tři obdržené žluté karty za tři poslední zápasy.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama