Reklama
Loading...
Reklama

Ve vršovickém Edenu nyní zažívají jistou fotbalovou euforii. Slavia si zajistila postup do jarních bojů v Evropské lize a hráči a fanoušci tajně doufají ve vylosování zajímavého fotbalového jména, jakými byly španělská Sevilla či londýnská Chelsea. Vzhledem k současné situaci jistě nebude tak divoké přestupové období, na jaká jsou všichni slávisté v posledních letech zvyklí. Na přetřes by však mohlo přijít jméno, které se zde již v letním přestupovém okně často skloňovalo a trenér Trpišovský by ho minimálně tehdy rád viděl na “sešívané” soupisce. 

 

Ve Slavii se vedly velmi zajímavé přestupové diskuze i přes neúspěch v boji o Ligu mistrů, do níž nakonec postoupil soupeř právě z Dánska a její tehdejší mistr Midtjylland. Český držitel ligového titulu zatoužil po posile ze Sönderjyske Alenxanderu Bahovi. Dánskému týmu za něj nabídl přes milion eur, takže v dánské pokladně mělo skončit přes 30 milionů korun. V tom se však představy obou klubů rozcházely. Tým z jihu Julského poloostrova sídlící ve městě Haderslav požadoval zhruba 1,5 milionu a čas fotbalového licitování vedoucím k zajímavému kompromisu.

Dánský fotbalový talent se tak nestěhoval do Prahy a měl za úkol se svým dosavadním týmem vystoupat výš. V sezoně 2019/2020 obsadil v tabulce Superligy až jedenácté a evropské pohárové boje ho tak čekaly pouze v televizi. Slavii se tak nesplnil zajímavý přestupový sen a jeden z největších talentů historie dánského fotbalu si o místo mezi fotbalovou elitou musí stále ještě říkat v rodné zemi. Rodák z města Fyn však nyní i přes klubové neúspěchy ukazuje své umění i na mezinárodním poli. 11. listopadu debutoval v reprezentačním A-týmu a v zápase se Švédskem vstřelil jeden gól.

Je tedy jasné, že jeho cena bude růst a postupně přijdou spekulace o atraktivnějších fotbalových adresách, než jakou představuje jeho současný zaměstnavatel. V současné době je prý již klub připraven požadovat od případného zájemce 2 miliony eur. Najde se fotbalový mecenáš ochotný vyskládat “na dřevo” tuto částku? Stále totiž přichází nabídka do týmu z šedi dánského fotbalového průměru, který začal psát svou fotbalovou historii až v roce 2004. Přichází tak otázka, zda Slavia neměla v říjnu před začátkem Evropské ligy trochu finančně přitlačit?

Jindřich Trpišovský však není zvyklý po jednom dílčím přestupovém neúspěchu spustit zajímavého hráče z očí. Slavia je nyní stále vedoucí tým ligové tabulky s jistotou jarní účasti v evropských pohárech. To při říjnovém přestupovém oťukávání prohlásit nemohla. V jistém smyslu se tak vlastně jedná o atraktivnější fotbalovou adresu, než jak tomu bylo před dvěma měsíci. Další přestupová jednání se stále zatím nacházejí v rovině spekulací, ale pokud by k nim skutečně došlo, jednalo by se o zkoušku atraktivity vršovické fotbalové adresy a Slavia by dostala opět šanci ukázat, že v některých ohledech své domácí soupeře předjíždí o parník, byť si to někdy jejich představitelé nechtějí přiznat. Talentovaný záložník by dostal šanci získat větší českou fotbalovou zkušenost, než jako dostal v zápasech s Viktorií Plzeň. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Nedělní zápas může představovat slušné rozpaky
  • Slavia sama sebe postavila před další zkoušku
  • Reklama