Reklama
Loading...
Reklama

Slavia může i v krátké zimní pauze ohlásit jednu výraznou zimní posilu. Dánský pravý obránce Alexander Bah již není hráčem SønderjyskE, ale své umění bude nyní představovat v Praze v dresu obhájce titulu. To, co se nepodařilo po neúspěšném vystoupení v play- off Ligy mistrů, se nyní stalo realitou a konkurence v “sešívaném” kádru opět stoupá. Mladý talent, jenž má i první zkušenosti s dánskou seniorskou reprezentací má nyní za úkol pomoci Slavii na cestě k ligovému titulu, která se nyní zdá velmi výrazně otevřená.

Na pravém kraji obrany zahajoval sezonu jako jasná jednička Vladimír Coufal a o jeho pozici nikdo nepochyboval. Trenér Jindřich Trpišovský s ním měl zkušenosti již ze společného působení ve Slovanu Liberec a i díky tomu dal Coufal nakonec přednost Slavii před konkurenční Spartou. Jeho výkony způsobily zájem ze zahraničí a nakonec se konal přestup do londýnského West Hamu, s nímž je Slavia v poslední době velmi výrazně spojena a na východě Londýna se takřka vytváří česká kolonie.

Ke “kladivářům” by se Coufal podle všeho vydal i pokud by se Slavia nakonec probojovala do hlavní fáze Ligy mistrů a musela se tak začít vytvářet jistá alternativa na pravém kraji obrany. Při prvním pokusu ještě o Bahova zaměstnavatele neuspěla, protože finanční představy obou klubů se podle všeho lišily zhruba o půl milionu eur. Nyní se však situace vyvinula tak, že Slavia zaplatila za vysněnou posilu ještě víc, než kolik SønderjyskE na podzim žádal. Na účet dánského klubu poputuje 1,7 milionu eur, což činí 44,2 korun. Její původní nabídka přitom činila cca 30 milionů korun.

Slavia však věří, že této investice nebude litovat. Alexander Bah s ní podepsal smlouvu až do června 2025 a všichni členové slávistického vedení věří, že se celá investice jednou bohatě vrátí. Všichni pamatují sice i nedávné případy velkých příchodů, kdy se “červenobíli” šeredně spálili, ale ani to pražský tým od této investice neodradilo. Nikdo si nepřipouští opakování tohoto scénáře. Když se podíváme na Bahův fotbalový životopis, vidíme výrazný potenciál pro dobré služby českému mistrovi. Velmi rychle si však dánský obránce musí uvědomit, jaké cíle Slavia má pro tuto sezonu i pro ty následující, kdy se bude chtít opět podívat do Ligy mistrů.

Podle Bahových vyjádření kolem něj kroužily i další kluby, ale Slavia se vyjadřovala nejkonkrétněji a svou roli hrál jistě i letní zájem, jenž i po jedné neúspěšné kapitole setrval. Velký dojem na něm prý zanechalo i vyjadřování trenéra Trpišovského, jenž dokázal otevřeně mluvit i o jeho slabých stránkách. Všichni ve Slavii nyní doufají, že se o nich již příliš muset mluvit nebude. 

Jeden sen se Slavii splnil a nyní má dánský bek za úkol podílet se na úspěšném vykonání toho dalšího. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slávistická pozornost se možná opět ubere do Dánska
  • Sima není sám. Pět nejlepších zahraničních hráčů, kteří také prošli Táborskem
  • Reklama