Reklama
Loading...
Reklama

Rychlý gól Karviné byl čarou přes rozpočet, Slavia ale včas zareagovala a zápas zvládla. Sešívaní doma přejeli Slezany 5:1 a udržela se spolu se Spartou na čele tabulky. Co utkání ukázalo směrem k dalším zápasům?

Karviná při vší účtě není opravdové měřítko, ale řada hráčů Slavie v neděli předvedla zajímavý výkon. Muhamed Tijani překvapil aktivním presinkem, Conrad Wallem na levé straně zářil pohybově i přihrávkami. Dva hráči ale byli ještě výraznější.

Bořil u klíčových situací

Nadále s údivem zůstávají výkony Jana Bořila. Po náročném zranění plus rok a půl dlouhé pauze se zdá být opět oporou, především po ofenzivní stránce hry je až překvapivě moc vidět. Nebojí se brát na sebe zodpovědnost, což mnoha spoluhráčům chybí.

Když neví co s míčem na hranici vápna, zkusí vypálit. A byť tomu tak vždy nebývalo, od zranění povětšinou trefuje bránu. Jednu jeho jedovku parádně zalepil gólman Dominik Holec, to byla v podstatě gólová střela.

Bořil byl u rozhodující branky, když chytře našel Matěje Juráska ve náběhu ze druhé vlny. Na poslední třetině hřiště byl i nadále nebezpečný, jakožto levý stoper nabídne něco jiného než ostatní kolegové. Levačkou pošle přesný centr, jelikož je pravák, tak lepší nohou dokáže střílet.

Tomič tlačí na Douděru

Na pravé straně vypadá velmi dobře Michal Tomič. Davidu Douděrovi nevyšel čtvrteční zápas se Zorjou Luhansk, slovenský obránce naopak napravo zářil. Je to jiný typ beka, nikoli tak rychlostní, ale s kvalitním centrem a všeobecně kopací technikou.

Pas z druhé půle za obranu na Tijaniho je přesně tím, co Douděra nemá. Tomičovy pasy za obranu jsou u beků zřídkakdy vídané, podobně tak schopnost je posílat levou nohou. Obounohost může hrát ve finále klíčovou roli, jelikož Tomič působí, že je mu to vlastně jedno.

Reklama