Reklama
Loading...
Reklama

Jeho jméno je v poslední době spojováno s pražskou Slavií. Toluwalase Arokodare nebo jak nosí na dresu – Tolu. Vytáhlý silák s rychlýma nohama aktuálně střílí góly v lotyšském klubu Valmiera. V této sezóně jich nigerijský fotbalista nasázel během deseti zápasů už 5. Jak angažmá v Lotyšsku devatenáctiletý útočník hodnotí? Jaké jsou jeho plány? A co ví o Slavii? O tom se dočtete v tomto exkluzivním rozhovoru.

Co si myslíš o lotyšské lize? Povedlo se ti tam za krátkou dobu stát populárním. Jsi spokojený se svými úspěchy?

“Je tam velká konkurence. Vyrostl jsem zde do podoby hráče, kterým chci být. A to je zásluhou jen a pouze této soutěže.

Populární určitě nejsem (smích). Ještě jsem se nedostal do stavu, kdy bych se ohlédl a řekl si ano, zvládl jsem to. Aktuálně bych řekl, že jsem ještě nedosáhl ničeho. Pořád mám před sebou dlouhou cestu a jsem vděčný za svůj růst.” 

Proč sis vlastně vybral Lotyšsko? Věděl si aspoň trochu, co tam můžeš očekávat? 

“Upřímně to pro mě byla příležitost pro růst jak v osobní, tak profesní rovině. Moc jsem nevěděl co očekávat, ale můj agent věděl a doporučil mi sem jít.”

Jak se ti vůbec líbí Lotyšsko a fotbal tam? Chodí na stadiony hodně lidí a tvoří dobrou atmosféru?

“Je to tu opravdu krásné. Bydlím ve Valmieře a ti lidé, kteří se mě tu ujali, se o mne starají jako o vlastního a díky tomu budou vždy mojí součástí.

Rád hraju doma, protože ta podpora na domácím stadionu od fanoušků je skvělá. Vždy nás podporují a tlačí kupředu.”

Tvé jméno je skloňováno po Evropě. Jak se ohledně toho cítíš? Sleduješ všechny ty spekulace o tvém přestupu?

“Abych byl upřímný, snažím se na to nezaměřovat. Pověřil jsem svého agenta a manažera, aby se postarali o byznys. Já chci jen hrát fotbal.

Co se týče spekulací, sem tam se stane, že mě lidi označí u nějakého příspěvku, který se týká mého “potencionálního” přestupu a chtějí, abych se na to podíval. Ale nedělám to.”

Ty spekulace jsou hlavně o tom, že bys mohl posílit RSC Anderlecht nebo přestoupit do Ligue 1 či Bundesligy. Nelákají tě tyto soutěže?

“Samozřejmě, každý by chtěl v těchto ligách hrát. Takže ano. Každopádně teď se plně soustředím jen na Valmieru.”

Jedním z nejvíce jmenovaných klubů ve spojitosti s tebou je český mistr, Slavia Praha. Znáš tento klub?

“Jo, vím o nich. Mám pocit, že sem je sledoval jednou nebo dvakrát hrát Ligu mistrů.”

Dokážeš si představit sebe v klubu jako je Slavia? 

„K tomuhle se vyjadřovat nebudu.”

Rozumím, pochopitelné. Ve Slavii však hraje i další Nigerijec, Peter Olayinka. Víš o něm?

“Ano, Olayinku znám. Ale nijak detailně ho nesleduju.”

Existuje nějaký hráč, ke kterému bys přirovnal svůj herní styl?

“Co mi přijde vtipné je to, že sám se rád připodobňuju k Pogbovi ale lidi mě často nazývají Ibrahimovičem. Nově začínám slýchat i to, že jsem nový Victor Osimhen. Každopádně můj herní styl je směsí různých vlastností – rychlosti, výšky, síly, dovedností s míčem a dobrých přihrávek. Takže bych řekl, že já hraju jako já.”

 

Jaké budou další kroky tohoto nigerijského hráče v evropských soutěžích? Těžko z jeho slov usoudit. Jak uvedl v rozhovoru, je to pouze klučina, který chce hrát fotbal a nechce moc řešit tu omáčku okolo.

Dá se tedy předpokládat, že na jeho dalším transferu bude mít největší slovo jeho agent. Tak jako už předtím v případě lotyšského angažmá.

Související články:

Reklama