Reklama
Loading...
Reklama

Ještě než ulehne nejvyšší fotbalová soutěž ke krátkému zimnímu spánku, čeká nás jeden z předpokládaných vrcholů sezony. Do Plzně přijede Slavia. Když byl znám rozpis soutěže, očekávali snad všichni fanoušci fotbalu v České republice předčasnou vánoční nadílku. Střet těchto dvou týmů v minulých letech vždy napověděl mnohé o tom, kdo může reálněji myslet na mistrovský titul. Nyní půjdou na hřiště týmy s vědomím dvanáctibodového rozdílu a favorit utkání bude jasně daný. Naskýtají se však otázky, jak se může tato věc podepsat na průběhu zápasu. Pokládáme si patrně více otázek, než jako tomu bylo v minulých letech.

Situaci v Plzni není nutné dlouho a přehnaně rozebírat. Po demolici Teplic přišla další důrazná facka na Slovácku. Vítězství 4:0 nad Plzní si patrně nepředstavoval ani nejvěrnější fanoušek Slovácka v tom nejkrásnějším snu. Nyní se tato představa stala krásnou nedělní realitou. Tři body v zápase s Plzní brali všichni jako příjemný bonus a o to více si museli jeho hráči užívat způsob, jakým na ně dosáhli. Plzeňská euforie po zápase s Teplicemi vzala za své a opět se vrací zjevná nervozita plynoucí z několika škobrtnutí v dosavadním průběhu sezony. Herní projev Plzně a chování jejich hráčů na hřišti jasně dokazují, že Viktoria není v patřičné herní pohodě. Vzteklé zahození míče v podání Davida Limberského po čtvrtém inkasovaném gólu představuje jen špičku ledovce. 

Soubor trenéra Gul’y v zápase se Slavií nemá kam uhnout. V případě neúspěchu v očekávaném zápase bude muset Viktoria výrazně přehodnotit své cíle pro celou tuto sezonu. Ať už však dopadne toto utkání jakkoliv, budou fanoušci velmi čile spekulovat o pozici slovenského trenéra. Ten se každopádně dostává pod obrovský tlak, byť opakuji stále svůj názor, že momentálně není čas ani prostor pro jeho odvolání už z důvodu krátké zimní přestávky. Fanoušci však budou jistě napnutí, zda dokáže tým své chyby jasně pojmenovat, neboť na ně nebyl v minulých letech zvyklý.

Jedno téma by však měli probírat i ve Slavii po včerejším vítězném vršovickém derby s Bohemians. Hned v 7. minutě ji dostala do vedení největší hvězda posledních zápasů Abdallah Sima a vypadalo to na očekávaný průběh utkání, kdy otázkou mělo být pouze to, kolikrát se ještě rozvlní síť branky “klokanů”. Tento scénář se však nekonal a diváci u televizních obrazovek mohli vidět vyrovnanou vršovickou partii, v níž Slavii na konci utkání musela přepadnout jistá nervozita. Zde je třeba zdůraznit, že Slavia se do ní dostala především sama.

Poté, co se dostala do vedení, začala hrát až příliš “profesorsky”, což se muselo do jisté míry příčit i jejím fanouškům. Bohemians však nejsou ideální soupeř pro aplikaci tohoto herního projevu. Druhý gól měl znamenat pověstné razítko na vítězství, ale Bohemians na něj dokázali rychle odpovědět a v řadách sešívaných se musela objevit i jistá nervozita. Posléze se už jednalo především o zkoušku z bojovnosti, v níž zelenobílý soupeř dokázal zdatně konkurovat. Na to se však historie ptát nebude. Slavia nakonec vyšla z bitvy vítězně. Musí si však uvědomit, že středeční zápas může vypadat podobně.

Vzhledem k celkové situaci se nedá v plzeňském zápase předpokládat óda na fotbalovou radost, což je taky změnou oproti minulým sezónám. Standardně se totiž jednalo o střetnutí dvou týmů s nejlepším herním projevem v celé soutěži, což se kvůli současné plzeňské situaci naplnit nemůže. Před očekávaným zápasem vidíme tedy mnoho jinakostí a bude zajímavé sledovat, kdo se s celou věcí lépe srovná. Slavia je samozřejmě před zápasem na západě Čech klidnější. Trenér Trpišovský však jistě ví, že všeho moc škodí.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia zvládla důležitou zkoušku
  • Viktoria se dostává do pozice, kterou nezná
  • Reklama