Reklama
Loading...
Reklama

V pražských Vršovicích se v neděli mohlo definitivně rozhodnout o držiteli mistrovského titulu. Stalo by se tak, pokud by Slavia uspěla v malém pražském derby s Bohemians Praha 1905. V něm sice nakonec překonala sparťanský rekord v délce série bez porážky, ale ještě tím nezahájila mistrovské oslavy. Diváci v okolí stadionu i u televizních obrazovek celý zápas marně čekali na gól. Otázka ligového mistra tedy ještě není definitivně rozluštěna, byť všichni odpověď fakticky znají již několik měsíců a nikdo o slávistické obhajobě nepochybuje.

Během zápasu mezi vršovickými rivaly muselo občas člověku přijít na mysl ono známé přísloví říkající, že poslední krok je nejtěžší. Utkání skutečně moc fotbalové krásy nepřineslo a vzhledem k jeho průběhu konečný výsledek nikoho tolik nepřekvapil. Ve druhém poločase mohli vstřelit kýžený gól slávisté Mick van Buren či Jan Kuchta, ale fotbalová štěstěna k nim nebyla patřičně nakloněna. Na ztrátu v Ďolíčku však mohou slávisté nechat zapomenout v příštím kole. Střetnou se na domácí půdě s Viktorií Plzeň, jež měla před sezonou pozici jednoho z hlavních konkurentů “Sešívaných”.

Tento scénář se však nekonal a v nejvyšší soutěži se našli pro Viktorii Plzeň nečekaní konkurenti. Fanouškům západočeského klubu se naskytl v porovnání s minulými lety velmi nepříjemný pohled na ligovou tabulky. Slovenský trenér Adrian Gul’a se stejně jako někteří jeho předchůdci až příliš nacházel v pomyslném stínu nynějšího trenéra pražské Sparty Pavla Vrby. Nyní však zvládla Viktoria důležitý zápas se Slováckem a boj o účast v Evropské lize se ještě více zamotal. 

Plzeňští zlepšili v tomto boji svou pozici a naopak ji zkomplikovali moravskému konkurentovi. Vzhledem k předchozím ztrátám si však Plzeň nemůže dovolit zaváhání s lídrem tabulky. Tím by se totiž důležitá výhra nad týmem trenéra Svědíka dokonale negovala. V zápase se Slavií se jasně ukáže, jak velký progres Plzeň v posledních kolech skutečně udělala. Zápas mezi Slavií a Plzní může mít větší náboj, než se vzhledem k celkovému ligovému dění čekalo.

V minulém týdnu se pracovalo se scénářem, v němž Slavia bude vítat Plzeň na svém stadionu v rámci oslav mistrovského titulu. Nyní půjde do zápasu s úkolem proměnit mistrovský matchball a přinést fanouškům mistrovskou radost. Plzeň brali slávisté v předchozích sezonách jako největšího konkurenta v boji o mistrovský titul. Tento scénář se letos nenaplnil, ale tlak na Západočechy může být vzhledem k okolnostem o to větší. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Jak Slavia vyrovnala sparťanský rekord
  • Slavia v problémech! Vypadl i Deli, zbývá jen Zima
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama