Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
Zdroj: SK Slavia Praha
Český fotbal

Slavia v zimě potřebuje hledat pravého beka, ne útočníka. Zraněné reprezentanty čeká boj o základ

Slavia uzavřela podzimní část ligové sezóny sérií pěti výher, na závěr vyloupila zlínskou Letnou jednoznačným vítězstvím 4:0. Co ukázal její výkon směrem k pátečnímu pohárovému klání v Karviné? A co budou muset trenéři řešit během zimního přestupového období?

PRIORITOU V ZIMĚ JE PRAVÝ BEK

Neustále se spekuluje, koho sešívaní přivedou na hrot, hlavní problém jejich hry přitom vyplývá z práce v defenzivě. Lukáš Masopust na podzim již poněkolikáté potvrdil, že na pravé obraně může pouze alternovat. Zároveň se ukázalo, jak výhodné je mít rychlíka Davida Douděru na křídle. Topit ho v obraně je i vzhledem k jeho defenzivním schopnostem škoda.

Masopust je univerzální voják, dlouhodobě však v obraně nestíhá. Chybuje v rozehrávce i soubojích a je minimálně dva levely pod fantastickým Alexanderem Bahem. Problémem pro sešívané je, že kvalitního a vyváženého pravého obránce v české lize nenajdou. Bude třeba solit peníze a lovit v zahraničí.

Dva, klidně tři miliony obětovat za kvalitního beka a vykašlat se na útočníka. Mojmír Chytil může přijít v létě. Václav Jurečka se v říjnu a listopadu rozehrál do velmi dobré formy a asi bude jedničkou na hrotu, Jindřich Trpišovský bude mít i Yiru Sora a vrátit by se měl i Ivan Schranz. Když se podíváme na přetlak v křídelním prostoru, Schranz se konečně může vrátit doprostřed útoku, kde to má nejradši.

JISTĚJŠÍ STOPEŘI, ALE

Při absenci Aihama Ousoua vedle sebe znovu nastoupili Taras Kačaraba s Eduardem Santosem. Ani jeden z nich nehrál bezchybně, ale bylo z toho čisté konto a hlavně ze strany Santose slušný výkon směrem do budoucna. Mimo jiného za stavu 2:0 dvakrát zasáhl při nebezpečném rohovém kopu.

V hlavách to ale oba stopeři stoprocentně srovnané neměli. Teď mě neberte za slovo, ale aby si Kačaraba nechal dát žlutou kartu za zastavení brejku při skóre 3:0 a Santos dokonce za stavu 4:0, to mi hlava nebere. Nehledě na to, že byli v obou případech zajištěni spoluhráčem. Zbytečné tresty mohou oba obránce stát ke konci sezóny stopku za čtyři žluté.

OSCAR TLAČÍ NA ZRANĚNÉ

Oscara chválím od října snad každý týden, ale on prostě baví. Ve Zlíně nejvíce zaujala jeho parádní asistence přes půlku hřiště Douděrovi a i po zbytek poločasu patřil k nejlepším na hřišti. Ukázal, že má cit pro přihrávku a že myslí kreativně, jen prostě podobné přihrávky a nápady měli v minulosti na starosti jiní.

Přes zimu by se měli dát do pořádku Lukáš Provod s Petrem Ševčíkem a Tomášem Holešem, vyhazovat Oscara z rozjetého vlaku, popřípadě ho přemisťovat na beka, by ale byla obrovská škoda. Jestli přijde Nicolae Stanciu, svede se o tři místa v záloze hodně krutý boj. A Oscar do něj půjde dobře vyzbrojený.

Reklama