Reklama
Loading...
Reklama

Z pražského Edenu chodí poslední dobou jedna dobrá zpráva za druhou. Například včera Jaroslav Tvrdík potvrdil, že Slavia je za letošní sezónu v zisku několik stovek milionů korun.

Sešívaní peníze získali hlavně za podzimní účast v Lize mistrů, kde jen za základní část vyinkasovali přes půl miliardy korun.

Předseda představenstva vršovického klubu na svém Twitteru uvedl: „Splnili jsme si i další cíl – hospodařit v černých číslech. Sezonu 2019/2020 Slavia bez ohledu na koronavirus ukončila v zisku nižších stovek milionů Kč.“

Zároveň dodal, že do částky není započítán transfer záložníka Tomáše Součka. Ten od zimy hostuje v londýnském West Hamu a Slavia si díky jeho hostování na ostrovech přišla na 113 milionů Kč.

Vršovickému klubu se poslední dobou velmi daří. Když se podíváme na sezonu 2017/18, kdy Slavia skončila v mínusu 366 milionů korun, nastal od té doby obrovský obrat. I když sešívané v té době již vlastnila čínská společnost CEFC (v současné době je vlastní společnost CITIC), bylo na financích Slavie vidět, že v létě 2017 velmi nakupovala a následně málo rozprodávala své hráče.

Související články:

Reklama