Reklama
Loading...
Reklama

Po nepovedeném boji o mistrovský titul se daly očekávat v kádru Slavie výraznější změny, než bylo před nedávným časem plánováno. V souvislosti s tím si také můžeme položit otázku, kde vlastně Slavii momentálně nejvíce tlačí bota. Celkem logicky v tomto případě stačí pohledět do zadních řad. Tam se totiž vědělo o nutných změnách dlouho dopředu. Nyní může přijít jeden velmi zajímavý příchod českého hráče s nečeskými fotbalovými kořeny.

Nejdříve vzpomeňme na Ondřeje Kúdelu. Tomu totiž končila smlouva a veřejným tajemstvím bylo blížící se exotické angažmá na závěr kariéry. Tento scénář se skutečně naplnil a někdejší slávistický kapitán sleduje české fotbalové dění nyní z daleké Jakarty. Zvláštní slávistickou kapitolou je pak příběh Davida Hovorky, který se stal i přes svou sparťanskou minulost oblíbencem fanoušků a na hřišti také působil jako jeden z vůdců. Jeho zranění ale připomínají nekonečný příběh. Na hostování do Liberce navíc odchází Maksym Talovierov. Hledání nového lídra sešívané defenzivy se tak jeví jako nevyhnutelné. Možná se v souvislosti s tím blíží zajímavá premiéra.

Čilá jednání totiž vede podle našich zdrojů se slávistickým vedením Stefan Simič. Obránce, jež okusil i dres české reprezentace a tréninkové dávky polykal také jako hráč slavného AC Milán, se možná poprvé výrazněji ukáže českým fanouškům na klubové úrovni. Český bek s balkánskými kořeny se neprosadil v Itálii a nyní již tři roky obléká dres Hajduku Split, kde před lety konal své první fotbalové krůčky. V české nejvyšší soutěži však dosud neodehrál jediný zápas a po návratu do Chorvatska se stal v jistém smyslu zapomenutým. Simičova smlouva s Hajdukem sice platí ještě rok, ale existují důvody k přemýšlení o změně působiště.

Stefan Simić • HNK Hajduk Split
Zdroj: Hajduk Split

Na mistrovský titul čeká klub z nejznámějšího místa Dalmácie již sedmnáct let a jeden z hlavních snů Stefana Simiče z doby, kdy podepisoval s Hajdukem smlouvu, se zatím nesplnil. Patrně si také představoval větší zápasové vytížení v dresu chorvatského klubu, což patrně bylo jedním ze spouštěčů kontaktu s Edenem. Byť si Stefan Simič na soutěžní úrovni nikdy v České republice nezahrál, mluvil o Slavii jako o svém oblíbeném klubu. Možná by se mu v případě dohody splnil jeho český fotbalový sen. Vzhledem k pozici Slavie na momentální české fotbalové scéně patrně není třeba příliš rozebírat velikost této výzvy. Přičemž vzhledem k omezenému kontaktu hráče s českým fotbalovým prostředím by se vyrojilo mnoho otázek, jak moc může Slavii pomoct.

Nastal by tak jeden zajímavý paradox. Český obránce by v sedmadvaceti letech neměl před sebou návrat do české nejvyšší soutěže, ale těšil by se na premiéru v ní. Na postu stopera jsme mohli v poslední době vidět několik oblíbenců slávistických fanoušků. Kromě Ondřeje Kúdely a Davida Hovorky můžeme vzpomenout také na Simona Deliho. Stefan Simič by se pochopitelně neubránil srovnávání s nimi. Sešel z mysli českých fotbalových fanoušků, ale v Edenu může najít svůj český fotbalový ráj. Cesta do něj je však velmi trnitá.

Reklama