Reklama
Loading...
Reklama

Investice do slávistické budoucnosti? Sešívaní prodloužili smlouvu s Petrem Ševčíkem, který se po návratu na hřiště minulý týden opět zranil. Ševčík patří podle vedení mezi pilíře Slavie, už teď je lídrem v kabině a počítají s ním tak i do budoucna. Šestadvacetiletý středopolař podepsal v týmu sešívaných do června roku 2025. 

Bývalý hráč Sigmy Olomouc, Opavy nebo Liberce přišel do Edenu v zimní přestávce sezóny 2018/2019. V červenobílém dresu toho za dva roky stihl víc než dost. Obhájil ligový titul, vyhrál domácí pohár a zahrál si skupinu Ligy mistrů. Díky kvalitním výkonům si vysloužil celkem šest pozvánek do reprezentačního výběru. 

„Jsem za ni hrozně rád, smlouva přišla ve chvíli, kdy jsem byl dlouhodobě zraněný. O to víc si jí vážím.“– uvedl pro klubový web. 

Dobrá zpráva v podobě nového kontraktu přišla pro Ševčíka ve velmi důležitou chvíli. Po zdravotních potížích z konce minulého roku se hned po návratu na hřiště v utkání MOL Cupu proti Karlovým Varům znovu zranil. Tentokrát to odnesl natržený postranní vaz v koleni. Sám hráč ale vidí vše optimisticky a věří, že menší zranění brzy vyléčí. V nové smlouvě cítí také podporu ze strany vedení. Sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek uvedl, že Ševčík je už nyní lídrem týmu a stejnou úlohu od něho očekávají i v budoucnu. Z tohoto důvodu byla hráči nabídnuta dlouhodobější smlouva. 

A důvodů k rychlému uzdravení má hned několik. Slavia v poslední době předvádí velmi kvalitní fotbal a ve středu zálohy se prezentují výbornými výkony Stanciu, Provod nebo Lingr. Motivaci ale nemá Ševčík pouze na klubové úrovni. Blíží se Euro a trenér reprezentace Šilhavý bude určitě do svého výběru hledat zkušené hráče.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama