Reklama
Loading...
Reklama

Koho bude mít Jindřich Trpišovský k dispozici v příští sezóně na pozici stopera? To je otázka, kterou musí vedení spolu s realizačním týmem přes léto vyřešit. Simon Deli se bude vracet do Brugg, Kacharaba do Liberce (pokud sešívaní neuplatní opci) a návrat Davida Hovorky nemá zatím pevné datum. Náhrada se však podle nových informací rýsuje ve Skandinávii.

David Zima (20), Ondřej Kúdela (34), Simon Deli (29), Taras Kacharaba (26) a David Hovorka (27). To je kompletní současný seznam slávistických stoperů. Tedy pozice, kde bude potřeba kádr doplnit.

Konce hostování

Na konci sezóny totiž končí hostování Delimu, kterého čeká návrat do belgických Brugg. Obránce z Pobřeží slonoviny má podle specializovaného serveru Transfermarkt hodnotu 4,5 milionů eur (přibližně 116 milonů korun) a proto se nedá moc spoléhat na to, že by za návrat “brášky” chtělo vedení Slavie utratit tolik peněz. Jediným způsobem pro jeho setrvání v Edenu by tak bylo prodloužení hostování.

Fanoušky milovaný Deli se za pár týdnů musí vrátit do Belgie. / Zdroj: Jan Poláček

Otázkou je taky budoucnost libereckého Kacharaby, který je v Edenu od letošního ledna na hostování. Sešívaní mají možnost uplatnit opci ve výši 20 milionů korun. Ukrajinský stoper naskočil jen do sedmi ligových utkání a nedá se říct, že by jeho výkony zrovna vyrážely dech.

Většinou nastupoval jen do zápasů, ve kterých nechával trenér Trpišovský odpočinout Kúdelu či Zimu.

Není ani jasné, na kolik se dá počítat s Hovorkou. Bývalý hráč Sparty podstoupil v říjnu 2019 operaci přetržených vazů a následně nehrál devět měsíců. V lednu tohoto roku pak špatně došlápl v utkání proti Zlínu a musel znovu na operaci kvůli poranění předního zkříženého vazu. S jeho letním návratem do tréninkového procesu tak nejde moc počítat.

Potenciální posila z Norska

Že situace je vážná si zřejmě Slavie uvědomuje. Podle informací, které v podcastu Fotbal fokus webu ČT Sport podal Karel Häring (spoluzakladatel čtvrtletníku Football Club), už probíhají jednání s fotbalistou ze Skandinávie.

Mělo by se jednat o čtyřiadvacetiletého obránce s africkými kořeny, který má však norský pas. Tomuto popisu by měl odpovídat Sheriff Sinyan, stoper Mölde FK, pocházející z Gambie.

Mölde se utkalo v rámci Evropské ligy i s Arsenalem, který později vyřadil ve čtvrtfinále Slavii. / Zdroj: Reuters

Sinyan do svého současného klubu, jednoho z předních celků Norska, přišel loni v červnu z konkurenčního Lilleströmu. Mölde letos nastupovalo i evropských pohárech, konkrétně v Evropské lize, kde jej až v osmifinále vyřadila španělská Granada.

Gambijský stoper si vyzkoušel už i národní tým, když v roce 2019 třikrát naskočil do zápasů reprezentace. Transfermarkt u Sinyana uvádí hodnotu 400 tisíc euro, v přepočtu tedy přibližně 10 milionů korun. Jeho příchod by tak byl mnohem levnější než uplatnění Kacharabovy opce.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama