Reklama
Loading...
Reklama

Dokud je trh otevřený, je třeba být aktivní a jednat. Obzvlášť, pokud nejste se svým kádrem spokojení. Dle informací magazínu Žongl není spokojená Slavia se situací na stoperském postu a hledá doplnění na tento post. Své zraky cílí především do Brna na devatenáctiletého odchovance Zbrojovky Lukáše Endla.

Slavia má v tuto chvíli do středu obrany k dispozici zahraniční trio Ousou, Kačaraba a Eduardo, přičemž od začátku sezony několikrát na tomto postu zaskočil i Tomáš Holeš, jehož ale sešívaní potřebují především ve středu zálohy. Právě tento personální nedostatek vede Slavii k tomu, že se poohlíží po posílení této pozice. Původně klub zaměřil svůj zájem směrem na sever Evropy, ale po neúspěchu na zdejší frontě hledá posilu doma.

Endl ve šlépějích Zimy

Trenérský štáb Slavie už několikrát ukázal, že se nebojí sáhnout po mladých stoperech. Největším důkazem toho byl z Olomouce přicházející David Zima, který se z třetiligové hráče velmi rychle vypracoval až do reprezentace. Právě v jeho stopách by mohl pokračovat brněnský Lukáš Endl. Tento 190 centimetrů velký stoper jistě sešívané zaujal nejen svou postavou, ale také velmi slušným pohybem a rozehrávkou. Není divu, že se o hráče v minulosti zajímal i věhlasný Juventus. Otázkou zůstává, do jaké míry jsou sešívaní schopni splnit náročné požadavky brněnského klubu.

Kdyby nevyšel Endl, druhou volbou Slavie je údajně František Čech z Hradce Králové. U něj je trochu otazník hlavně v menší postavě. O tom, jakou cestou se sešívaní vydají, rozhodne i finanční kondice klubu. Přece jen Čech je o pět let starší než Endl.

Tvrdý boj o Ševčíka

Lukáš Endl však není jediným hráčem, který Slavii v Brně zaujal. Na radaru má klub také středopolaře Michala Ševčíka. O kometu úvodu letošní sezony se však klub z Edenu přetahuje se svým rivalem z Letné, jenž je v poslední době přece jen v lepší finanční kondici. Klub z Brna si Ševčíka údajně cení až na 50 milionů, přičemž součástí přestupu by mohla být zároveň také hráčská komepenzace.

Přinese finanční injekci Sor?

Pohyb v hráčském kádru však nemá být jen směrem do Vršovic. Nejhlasitěji se hovoří o zájmu o nigerijského útočníka Sora, o nějž usiluje hned několik zájemců. Jeho přestup se zdá být na spadnutí a Slavia nejspíše využívá situace a snaží se vyšponovat cenu za svůj klenot co nejvýše. Právě i od přestupu Sora pak bude nejspíše odvislé, jaké posily se nakonec v Edenu objeví

Reklama