Reklama
Loading...
Reklama

Postup českého mistra do čtvrtfinále Evropské ligy kalí zranění brankáře Ondřeje Koláře. Pozice, v níž opouštěl zápasovou scénu, skutečně nebyla pěkná a fanoušci i přes oslabení skotského týmu tušili velmi komplikovanou cestu za dalším účinkováním v Evropské lize . Osmnáctiletý Matyáš Vágner prožil velmi zajímavý a nečekaný křest ve slávistické brance. Může říct, že premiéru v Evropské lize absolvoval bez inkasovaného gólu. Nic to však nemění na citlivosti otázky postu brankáře v současné Slavii.

Ondřej Kolář přišel do Slavie poté, co Jan Laštůvka nezvládl roli následovníka za Jiřího Pavlenku. Po půlroce se tak vrátil zpět do milované Ostravy. Kolář se stěhoval do Edenu z Liberce, což je v posledních letech velmi častá fotbalová trasa v rámci české nejvyšší fotbalové soutěže. Děje se tak především po příchodu trenéra Jindřicha Trpišovského. Liberecký odchovanec má výrazný podíl na dvou slávistických titulech a zachytal si v Lize mistrů. Rostoucí sebevědomí na něm vidíme v každém zápase, přičemž někdy se mohlo jevit jako příliš velké.  Fanoušci ho často vnímali jako “libero”, jež pouze obléklo brankářský dres.

Slavia často naznačuje, že každý post ve svém kádru má zdvojený. Při vší úctě k ostatním brankářům zde nacházíme výjimku z pravidla. Jeho kolegové jsou připraveni na krátký záskok, ale delší Kolářovu absenci si nikdo představit nedovede. Zatím k ní nebyl nikdy nebyl důvod, ale po zápase v Glasgow se to jevilo jako reálný scénář.

Slavia nyní mluví o výrobě speciální brankářské masky, jež má přispět k tomu, aby byla brankářská jednička co nejdříve dostupná k soutěžnímu zápasu. Tento scénář může lehce uklidnit slávistické fanoušky, ale zároveň se jedná o určitý vzkaz pro jeho slávistické kolegy. Přemysl Kovář je již delší dobu smířen s rolí náhradníka a uvědomuje si brzký konec profesionální kariéry. Nejvíce na pozoru by se měl mít Jan Stejskal, jehož berou fanoušci jako toho, kdo Ondřeje Koláře nahradí po jeho odchodu do zahraničí.

Pokud dostane při případné absenci dnešní brankářské jedničky šanci ukázat své umění, nesmí jí pohrdnout. Chytání s ochranou hlavy u nás známe především v souvislosti s letitou reprezentační jedničkou Petrem Čechem a Ondřeje Koláře berou všichni jako jednoho z kandidátů na post prvního brankáře národního týmu. Není na místě hledat zde nějakou symboliku, ale vidíme další důvod ke Kolářově brzkému návratu. 

Ve Slavii patrně nebude muset znovu bojovat o místo brankářské jedničky a trenér Trpišovský bude rád za jeho brzký návrat do branky. Bude však zajímavé sledovat, jak velký vliv bude mít tento incident vliv na jeho brankářské sebevědomí, které v poslední době možná až příliš rychle stoupalo. Tato věc nic nemění na tom, že Slavia půjde do souboje s Arsenalem jako do bitvy rovného s rovným. Bude však také zajímavé sledovat, jak moc se podepíše zážitek ze Skotska na ostatních hráčích. Některými svými kousky si Ondřej Kolář dokázal velmi ostře zahrát s jejich nervovou soustavou, ale ve výsledku se vždy jednalo o hlavní jistotu pro celý tým.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia o sobě ani vteřinu nepochybovala
  • KOMENTÁŘ: Za neslušné měli být jen hráči Rangers. Teď trpí i Slavia
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama