Reklama
Loading...
Reklama

Český mistr si připsal druhé vítězství v základní skupině Evropské ligy. Tentokrát na ní v Edenu nestačilo francouzské Nice a skupina se tak po úvodní izraelské prohře vyvíjí celkem nadějně. Na neúspěšný boj o Ligu mistrů asi nikdo zapomenout nedokáže, ale trochu delší jízda Evropskou ligou by mohla znamenat jisté vykoupení. Některé individuální výkony proti francouzskému soupeři však dodávají ještě větší optimismus v rámci této náročné a neobvyklé sezony.

 

Před včerejším zápasem se skutečně dostavovla řada otázek, jak asi bude vypadat výkon Slavie bez kapitána Jana Bořila a několika dalších pilířů základní sestavy.  Když se český fotbalový fanoušek podíval na slávistickou nominaci na zápas, některá jména možná slyšel poprvé. Nikdo moc nevěděl, co od zápasu čekat a vzhledem k mnoha absencím se dostavovala přiměřená míra skepse. Ruku v ruce s několika absencemi šla stále jistá nerozehranost. Výprava z jižní Francie v čele s mistrem světa i Evropy Patrickem Vieirou, jak moc se na Slavii ještě podepisuje.

Výkon Slavie byl rozhodně sebevědomější a jistější než souboj s německým Leverkusenem. Ukázalo se, že se nacházejí různé alternativy za hráče, kteří čtvrteční zápas pouze sledovali u televizní obrazovky a mnozí je považovali za nepostradatelné. Nejlepší výkony jsme paradoxně viděli u hráčů, kteří měli ještě nedávno do základní sestavy daleko. Možná nejlepším hráčem na hřišti byl stoper David Zima, na kraji obrany se velmi zajímavě jevil Oscar a velký zápas odehrál Tomáš Holeš. U něj postupně vidíme i jisté vůdčí schopnosti.

Když k tomu přičteme fakt, že svůj standard dvě dlouhodobější opory Petr Ševčík a Peter Olayinka, jeví se najednou Slavia jako skutečně evropské mužstvo, které se dokázalo poprat se současnou zvláštní situací. To znamená celkové posílení a před obnovením domácí soutěže. Díky tomu se vrátí přirozený zápasový rytmus a třeba brzy uvidíme ještě lepší Slavii z hlediska herního projevu. Tým trenéra Trpišovského ukázal, že se neohlíží za tím, co se stalo na začátku sezony a žije přítomností. Jména soupeřů nejsou tak honosná jako v minulé sezoně, ale i tak podstupuje Slavia těžkou zkoušku, která ukáže, jak na tom český mistr skutečně je.

Další evropský duel v Nice může o konečném výsledku základní skupiny mnohé napovědět a Slavia po včerejším výkony může na francouzskou odvetu letět s otevřeným hledím. Vzhledem k současné situaci vlastně nikdo neví, v jaké podobě zápas odehraje, ale francouzský tým se bude muset každopádně mít na pozoru. On bude totiž v pozici toho, který musí.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Snový debut Simy v základu! Slavia míří do čela tabulky
  • Slavia sama sebe postavila před další zkoušku
  • Reklama