Český fotbal, První liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Slavia mocně zbrojí!

Autor: Jiří Dryák

Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Historie nejstaršího českého klubu se začala psát roku 1892. Trenéři, hráči i klubové vedení nyní budou chtít napsat další šťastnou kapitolu v podobě titulu a postupu do vysněné Ligy mistrů. Tím by to však rozhodně nemělo končit. V případě postupu do hlavní fáze elitní klubové soutěže bude cílem minimálně třetí místo ve skupině a z toho plynoucí postup do vyřazovací části Evropské ligy. Rozhodně se nejedná o snadný úkol. Kolik stojí posily, které mají psát další úspěšnou kapitolu klubu z Vršovic?

Michael Krmenčík – 65 milionů

Zde mluvíme o vytoužené posile slávistického trenérského štábu. Jednání se stále jeví jako velmi obtížná, ale podle našich zpráv nakonec vše dopadne ke slávistické spokojenosti. Čtyřnásobný mistr ligy se tak podle všeho stane čtvrtou nejdražší posilou v historii klubu.

Mads Madsen – 25 milionů

“Zaujal nás podobně jako obránce Bah.” Takto ve zkratce komentoval Jindřich Trpišovský příchod dánského záložníka, který přichází nahradit Lukáše Provoda válčícího se zraněním kolene. Těžší startovací pozici si mladý fotbalista může těžko představit.

Aiham Ousou – 15 milionů

Ještě před pár dny bylo skoro jasné, že v tomto žebříčku uvidíte stopera Sinyana z Molde. Norský klub však šponoval cenu tak vysoko, až Slavia řekla dost. Dostavila se však shoda na dalším jménu a v tomto případě už jednání podle všeho dopadla dobře. Pražané mají do Švédska poslat něco přes 500 tisíc euro.

Ivan Schranz – 10 milionů

Za slovenského reprezentačního útočníka se na první pohled možná jedná o směšnou částku. Když ale připočteme ceny Jaroslava Zeleného a Tomáše Malinského (dohromady se má jednat o 33 milionů korun) putujících opačným směrem, není už tento transfer úplně za hubičku.

Aleš Mandous – 10 milionů

Je třeba si přiznat, že Slavia už nějakou dobu hledá spolehlivého zastánce role brankářské dvojky bezpečně kryjící záda jasné jedničce Ondřeji Kolářovi. Brankář přicházející ze Sigmy Olomouc má pro tuto všechny předpoklady a je připraven někdejšího brankáře Liberce vystřídat na pozici jedničky v případě jeho odchodu. 

Srdjan Plavšič, Ubong Ekapi – Volní hráči

Ano, oba přichází jako volní hráči, ale minimálně první jmenovaný nepřišel za dobré slovo. A to hlavně díky velké provizi agentovi a podpisovému bonusu pro srbského záložníka. Když se o vás zajímají kluby jako Villarreal FC, musí klub sáhnout hlouběji do peněženky.