Reklama
Loading...
Reklama

Po úspěšném vstupu do jarní části domácí soutěže začala Slavia i svou jarní cestu evropskými poháry a nyní si všichni kladou otázku, jak bude dlouhá. Do dvojzápasu s anglickým Leicesterem vyšla v pozici, na níž není z domácí soutěže zvyklá. Rozhodně se nenachází na pozici favorita. Tu většina odborníků přisuzuje “liškám”.  Odehrál se první díl tohoto střetu a příliš toho o konečném rozuzlení česko- anglické hádanky nenapověděl. Před odvetou zůstává zatím vše otevřené.

Mnoho fotbalové krásy čtvrteční zápas skutečně nenabídl a fanoušci Slavie o něm příštím generacím patrně příliš vyprávět nebudou. Jediná věc, která duel ozvláštnila byla patrně přítomnost dnes již bývalého poradce českého premiéra Romana Prymuly. Ten ještě několik hodin před začátkem zápasu navrhoval řešení současné situace tvrdým lockdownem a následně ve společnosti desítek lidí sledoval uzavřený fotbalový zápas na tribuně vršovického stadionu. Podle vyjádření českého premiéra si tím zavřel dveře do Strakovy akademie. Nechť tato kauza rychle zmizí z mysli fanoušků a ti dostanou brzy především sportovní myšlenky. 

Jednou z hlavních příčin bezbrankové remízy bylo eliminování současných útočných hráčů číslo jedna. Jan Kuchta ani Jamie Vardi nedostali příliš mnoho prostoru. Oba odešli ze hřiště ještě před závěrečným hvizdem a i v důsledku toho připomínal závěr zápasu spíše šachovou partii. Po závěrečném hvizdu italského rozhodčího nebylo vlastně příliš důvodů k rozebrání toho, co jsme v zápase viděli, ale musely se především dostavovat myšlenky na odvetu, která se odehraje za týden.

Slavia se konfrontovala s třetím týmem patrně nejlepší soutěže světa a do odvety může jít s otevřeným hledím. Zápas do jisté míry připomínal dva roky starou bitvu s londýnskou Chelsea, byť je její konec pozitivnější. Český mistr v domácím zápase neinkasoval gól, přičemž dokázal do značné míry eliminovat největší přednosti soupeře. Pokud by se k němu trochu více přiklonilo štěstí, třeba by se v Edenu slavilo i vítězství, ale opět již nemá smysl ohlížet se zpět. 

V anglické odvetě bude však mít Slavia opět příležitost ukázat svůj růst. V zápase by například měla ukázat dostatečné poučení z toho na Stamford bridge, kde zažila patrně největší šok za dobu, co klub trénuje Jindřich Trpišovský. V odvetném čtvrtfinalovém zápase prohrávala po sedmnácti minutách o tři branky, hráči byli zralí na ručník a fanoušci mocně toužili po závěrečném hvizdu. Z tohoto šoku se Slavia dokázala ve druhém poločase vzpamatovat, ale na úplný zvrat to nestačilo. Pokud budou chtít “Sešívaní” zůstat v evropských pohárech, nesmí si podobný začátek utkání dovolit.

Jak tedy vlastně bude anglická odveta vypadat? Tamní média se do některých hráčů výrazně opřela a všichni doufají v poněkud jiný Leicester pokud možno v ligové verzi. V domácím zápase sehrála Slavia s Leicesterem vyrovnanou partii a ukázala svou výjimečnost v rámci české fotbalové scény. Nyní má za úkol předvést něco podobného v “kolébce fotbalu”. Do zápasu však půjde s vědomím, že není kam uhnout. 

Fotbalové kvality Slavie dnes nikdo zpochybňovat nemůže. Nyní se podíváme i na to, jaké změny se odehrály v hlavách jejich hráčů. Nesmí hrát jako tým, jež si přijel zápas “užít”. Na to už je dnes příliš vyzrálá. Nechť to dokáže na hřišti. Z hlediska atraktivity připomínal zápas v Edenu jistou šeď. Pokud Slavia v odvetě uspěje, může se na stejném místě odehrát další a třeba i atraktivní zápas.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia se chystá na dobu “po Kolářovi”
  • Provod připravuje pro Slavii jeden gól za druhým
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama