Reklama
Loading...
Reklama

Sen o mistrovském titulu se po zaváhání v Ostravě v Edenu rozplynul. Vedení Slavie však už nyní spřádá plány na příští sezonu, do níž půjde tým logicky opět s nejvyššími cíli. Tentokrát má usilovat o některé mládé talenty. Podle zákulisních informací mohou v jejích barvách brzy nastoupit dva hráči Dukly. Sešívaný dres mohou obléct Štěpán Šebrle a na druhý břeh Vltavy se má vydat také David Kozel. Ten oslavil v listopadu dvacáté narozeniny a jeho kolega přestane být náctiletým na začátku září.

Začíná Slavia budovat nový tým?

Poslední tři mistrovské tituly se slavily v Edenu a Slavia byla právem prezentována jako neomezený vládce na domácí fotbalové scéně. Nyní je však všechno jinak. Vršovičtí se musí spokojit s druhým místem a titul slaví pošesté ve své historii Viktoria Plzeň. Tento výsledek bude mít pochopitelně vliv i na letní slávistické počínání na přestupovém trhu. Tým trenéra Trpišovského nyní poznává, že žádný strom neroste do nebe. Navíc slávistický kádr by mohl projít výraznější obměnou než v minulých letech. Rychle se bude muset řešit například situace v útoku. Odchod Jana Kuchty a přehmat v podobě Michaela Krmenčíka měly na slávistickou situaci až příliš velký vliv. 

SK Dynamo České Budějovice | S týmem trénuje záložník Matěj Valenta
Zdroj: SK Dynamo České Budějovice

Slavia musí rychle věci správně pojmenovat

Kromě odchodu útočné jedničky chyběl v Edenu až nečekaně moc rumunský špílmachr Nicolae Stanciu. V posledních dnech se navíc spekulovalo o možném přestupu Alexandera Baha do Benfiky Lisabon. Na výsledek těchto spekulací bude mít jistě velký vliv to, jak rychle se vyprázdní slávistická marodka. Její velikost měla pochopitelně také velký vliv na to, že letos v Edenu šampaňské proudem nepoteče. Možná ještě výrazněji než na Julisce pocítili její usilování v Hradci Králové. Jedni z nejdůležitějších hráčů tamní základní sestavy Adam Vlkanova a Jan Mejdr byli za své námluvy se Slavií dokonce pokutováni.

Hudba budoucnosti

Scénář v podobě rychlého zabydlení dvou talentovaných hráčů Dukly ve slávistické sestavě je třeba považovat za velmi nepravděpodobný. Není naopak vyloučeno jejich setrvání na Julisce, kde by se chystali na možná slávistická léta. Návrat Dukly mezi českou fotbalovou elitu není na pořadu dne a to pochopitelně zabraňuje i jistému profesnímu růstu. Do všeho však může promluvit také slávistický odchovanec Matěj Valenta oblékající momentálně dres Dynama České Budějovice. Ten si již premiéru v dresu A-týmu odbyl, přičemž zasáhl i do evropských pohárů. Souboj o místo na slunci může svést například s Davidem Kozlem. V Edenu můžeme vidět například pokračování slávistického rodu nebo může sledovat výkony svého syna slavný desetibojař. 

Reklama