Reklama
Loading...
Reklama

Z hráčů Slavie dělá v poslední době největší radost, fanouškům, trenérům i klubovému vedení Abdallah Sima. Nositelem dobrých zpráv se však nyní stal i ofenzivní záložník z Nigérie Peter Olayinka, jenž prodloužil smlouvu až do roku 2023. Když se podíváme na všechny slávistické posily z posledních let patří mezi ty velmi povedené. Hráč se zkušenostmi z belgického Gentu či pražské Dukly dorazil do Edenu v létě 2018, kdy se Slavia po posledním plzeňském titulu chtěla vrátit zpět na český fotbalový trůn. Jednalo se tehdy o nejdražší přestup ve slávistické historii (dnes již překonaný) a předpokládal se tak patřičný tlak. Rodák z Ibadanu se s ním však srovnal a zatím naplňuje očekávání svých nadřízených.

Při svém příchodu podepsal Peter Olayinka se Slavií čtyřletou smlouvu a to naznačovalo možnost dlouhodobější vazby mezi hráčem a klubem. V podstatě všechny plány se zatím naplnily. V jeho fotbalovém životopise se již nacházejí dva mistrovské tituly, přičemž v současné době si Slavia zadělává na další. Absolvoval s týmem krásnou cestu Evropskou ligou, kde Slavii až ve čtvrtfinále zastavila londýnská Chelsea a v Lize mistrů sehrála později důstojné party s Barcelonou či Interem Milán. 

Tím vším si Slavia pochopitelně udělala velmi dobré sportovní jméno a také nesmíme zapomenout na zlepšenou pozici na přestupovém trhu. Tu dokázaly už nedávné přestupy Tomáše Součka a Vladimíra Coufala do anglického West Hamu, kde se nyní oba jeví jako velmi dobré investice a patří k důležitým článkům týmu. Najdeme i další hráče, o nichž chtějí zahraniční kluby minimálně získat informace a Peter Olayinka podle všeho patří mezi tři nejžádanější. Do první trojky se dostala zmiňovaná slávistická kometa Abdallah Sima, další součástí je brankář Ondřej Kolář a Olayinka má tuto trojku uzavírat.

Prodloužením smlouvy si Slavia pojistila jeho služby na delší čas, ale v rámci české nejvyšší soutěže se stále musí počítat i se scénářem odchodu do atraktivnější zahraniční soutěže. Nikdo to neřekne nahlas, ale Peter Olayinka rozhodně nebere Slavii jako konečnou stanici, kde by působil do konce kariéry. Angažmá na ještě atraktivnější adrese by se mu rozhodně nepříčilo. Nyní o sobě jistě bude chtít dát vědět v jarních bojích s anglickým Leicesterem a třeba dostane on i celá Slavia i další příležitost k předvedení svého umění. Všichni budou rádi, když se do Prahy podívá i další evropský soupeř.

Prodloužením smlouvy získává Slavia širší pole působnosti pro případná jednání s možným zájemcem. Současná tržní hodnota jedné z největších ofenzivních hvězd Slavie se pohybuje zhruba na úrovni 3,5 milionu eur. Představy Slavie však vzhledem k jeho současné výkonnosti patrně neklesnou pod pět milionů. Prodloužením smlouvy získává klub z Edenu další prostor pro vyjednávání. Jasně ukazuje, že svého klenotu se vzdát nechce. Prodloužení smlouvy představuje momentálně ten nejvýraznější důkaz. Při vytahování karet při jednání má Slavia v rukou o jeden trumf více.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia zvládla důležitou zkoušku
  • Slavia přišla na 3 měsíce o svoji hvězdu!
  • Reklama