Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
Škrtel
FOTO: www.fcspartaktrnava.com
Slovenský futbal

Škrtel končí kariéru. Pripomeňme si Top 5 okamihov jeho kariéry

Legenda, kapitán, líder. Aj takýmito superlatívmi, by sa dala komentovať kariéra, akú mal Martin Škrtel. Ten sa ju však po rokoch úspechov, titulov a ocenení, rozhodol ukončiť po nadchádzajúcom zápase s Dunajskou Stredou. Pripomeňme si teda jeho najlepšie úspechy a momenty, ktoré počas nej zažil. Tých je samozrejme oveľa viac, každopádne dlhoročný slovenský kapitán ich mal počas svojho pôsobenia toľko, že by sme ich všetky nedokázali ani vymenovať.

5. miesto – Škrtel hráčom sezóny v Liverpoole

Meno Martin Škrtel je azda najviac spojené s Liverpoolom, kde náš bývalý reprezentant strávil veľkú časť svojej kariéry. V sezóne 2011/12 sa dočkal veľkého uznania, keď bol fanúšikmi zvolený za najlepšieho futbalistu sezóny vo svojom klube. Hoci dnes zažíva anglický klub skvelé obdobie a získava množstvo trofejí, práve počas pôsobenia slovenského futbalistu tomu tak nebolo.

Za celé svoje pôsobenie sa Martin dočkal len víťazstva v Anglickom Ligovom Pohári. Bol blízko k úspechu v lige, no jeho klub zlyhal v kľúčových zápasoch v závere sezóny. Víťazstva sa nedočkal ani vo finále Európskej Ligy, do ktorého však ani nenastúpil. Hoci odohral za slávny klub množstvo stretnutí a pridal aj 18 gólov, ich úspešnému obdobiu sa nanešťastie vyhol.

4. miesto – Ligový pohár s Trnavou

Škrtel získal v kariére viacero trofejí a Slovenský Pohár, možno neznie tak exkluzívne, ako napríklad turecká, či ruská liga, no musíme aj pripomenúť, situáciu v akej sa jeho klub v tom čase nachádzal. Aktuálne na Slovensku dominuje Slovan Bratislava, a získava v rámci svojej krajiny jednu trofej za druhou. Takisto ich podmienky sú jasne lepšie, ako majú iné kluby. V tejto sezóne sa očakával znova double a práve Trnava bola tým, kto sa snažil zosadiť majstra z oboch súťaží.

Hoci v lige sa Trnava držala dlho s bratislavským klubom na rovnakej bodovej pozícii, po prestávke im ušiel a jasne získal titul. V pohári sa stretli práve odveký rivali a tam sa napísal krásny príbeh. Podceňovaní Trnavčania šokovali jasného favorita a v zápase, kde Škrtel dokonca mal kapitánsku pásku. Dá sa to považovať, za nádherné zakončenie úspešnej kariéry.

3. miesto – Geniálny obranný výkon proti Anglicku

Slováci sa na EURO 2016 dokázali kvalifikovať do vyraďovacích častí z tretieho miesta. Práve posledný zápas s Anglickom bol rozhodujúci. Mužstvá na tretej priečke postupujú len štyri zo šiestich a záleží na každom bode. Čakal nás azda najťažší súper, Anglicko. Po výhre s Ruskom a porážke s Walesom, sme museli podať dokonalý výkon a stačila nám aj remíza.

A hoci to nebol možno najkvalitnejší zápas pre diváka, z pohľadu našej defenzívy, ktorú s kapitánskou páskou riadil práve Škrtel, to bol priam ukážkový zápas. Anglickej ofenzíve, s menami ako Rooney, Vardy či Kane sme nedovolili proti nám skórovať. Hoci sme gól nedali ani my, bezgólová remíza nám stačila na postup do vyraďovacích častí.

2. miesto – Španieli porazený po ôsmych rokoch

Pri Majstrovstvách Európy ešte chvíľku zostaneme. V našej kvalifikačnej fáze, na tejto turnaj sme začali víťazstvom nad Ukrajinou. Náš ďalší súper bolo obávané Španielsko. To bolo v rámci kvalifikačných zápasov osem rokov neporazené. Nikto nečakal, že by to mohlo ukončiť práve Slovensko. Po 90 minútach však boli majstri sveta z roku 2010 poriadne šokovaný.

Slováci, ktorých opäť viedol vtedajší obranca Liverpoolu, však zas a znova dokázali favorita poriadne prekvapiť. Po úvodnom góle Kucku bola ofenzíva súpera dlho bezradná. Všetky ich útoky dokázala zastaviť obrana a ak nie tá, v bráne bol zodpovedný Matúš Kozáčik. Hoci Slovákov v závere zápasu zarmútilo vyrovnanie, posledné slovo mali práve oni. Rozhodol hlavou Stoch a naši hráči si mohli pripísať ďalšiu historickú výhru a takisto to, že porazili futbalového giganta, ktorý bol dlhodobo neporazený.

1. miesto – Ako Škrtel zachránil víťazstvo proti Taliansku

Tento list zakončíme ďalšou porážkou futbalového giganta. Na rozdiel od predchádzajúcich stretnutí, mal na ruke pásku Marek Hamšík a nie Martin Škrtel. Hoci náš obranca neviedol mužstvo v tomto zápase ako kapitán, bol jednou z ústredných hráčov v zápase. Urádujúceho majstra sveta sme na Majstrovstvách Sveta porazili v poslednom skupinovom zápase 3:2. A nielen, že sme postúpili, ale posledných majstrov, sme poslali z turnaja preč už v skupinách.

Náš stopér za stavu 1:0 zabezpečil, že sa Taliani nedokázali vrátiť do zápasu. Pri ich vyloženej šanci stál vo správny čas na správnom mieste a loptu, ktorá už prekonala brankára Jána Muchu, dokázal zastaviť priamo na bránkovej čiare a nedopustil tak vyrovnanie. V historickom zápase slovenskej reprezentácie, tak bol opäť dôležitým hráčom.

Reklama